Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső négy metsző fog gyulladt...

Tündi0212 kérdése:

Felső négy metsző fog gyulladt? Mennyire fáj ezeknek a fogaknak húzása?

Figyelt kérdés
Csütörtökön megyek orvoshoz mindenféle képen kihuzatom és úgy potoltatom! Most már a felső ajkam fáj mintha izomlázam lenne és az orrom alatt is fáj ha megnyomom! Ez a gyulladástól van? Ezek 1 gyökerű fogak egyszerű kihúzni szerintetek ?? ( Ne mondja senki hogy nem kell kihúzni meg lehet menteni)
2018. márc. 5. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondja senki. De először nézesd meg egy szakemberrel, majd ő többet tud mondani.

De én úgy tudom hogy gyulladt fogat meg nem húznak addig amig le nem lohad, rendbe nem jön.

2018. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is a fogad gyulladt, hanem a fogínyed. Akkor nem a fogat húzzák ki, hanem a fogínyt vágják fel.
2018. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Egy gyökerűek igen és igen, könnyen ki szoktak jönni - persze mindig van kivétel. A fájdalom a gyulladástól függ. Minél gyulladtabb egy terület, annál kevésbé fog hatni az érzéstelenítő. De aki idáig jut, hogy a front fogait rohasztja el addig, hogy már mind gyulladt, annak ne legyenek már olyan kívánságai, hogy ne fájjon. Eddig is fájt, akkor nem értem miért a húzástól rettegsz annyira?! Költői kérdés: mikor így hagyjátok kirohadni a fogaitokat, akkor mi az a pont, amikor már ti sem bírjátok a fájdalmat és nagy nehezen beszambáztok (jellemzően időpont nélkül) a fogorvoshoz? Hetekig, hónapokig szenvedtek, akkor mire vártok? Mire számít az, akinek szemmel láthatóan ocsmány állapotban vannak a fogai? Persze tudom, egy éjszaka alatt ment tökre és amúgy is a genetika...

Már csak azt az egyet nem értem, hogy ha itt gyakorin az emberek ennyire sz*rják a pénzt, hogy legyen nyugodtan kihúzva, majd pótoltatja, akkor fogkefére, fogkrémre és fogselyemre miért nem telt?

Egyébként ne aggódj, senki nem akar semmire sem rábeszélni, a te fogaid, a te egészséged. Te az orvosnak egy vad idgene ember leszel, neki mindegy, hogy egy fogatlan majmot enged ki a rendelőjéből, vagy vkit, aki szánja bánja, hogy idáig jutott és ezentúl MINDENT megtesz, hogy ne így legyen. Ha van alternatíva, úgyis elmondja, hiszen jobb, ha tudsz róla, de semmi olyat nem csinál majd, amit te nem akarsz.Ja és jobb, ha tudod, a pótlást, legyen az fix vagy kivehető, még annál jobban is ápolni kell, mint a saját fogaidat kell(ene). Egyébként ilyen félig lerohadt szájakba nem csinál bármilyen orvos bármilyen pótlást, ha milliókat pakolsz is le kp-ban.

2018. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Felül az ugye megvan, hogy KÉT metsződ van?! :D
2018. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

3-as, képzeld, én mosom, selymezem, naponta rágózok, szájvíz, és három fogam úgy begyulladt egyik napról a másikra hogy el sem hittem.


Egyik nap semmi, két nap múlva már összecsináltam magam, úgy fájt.

Belül szuvasodott, és hiába a szájápolás, apámnak 29 éves korára 10 műfoga volt, pedig ő is mosta és mossa becsülettel.

Anyának meg egy darab tömése van 58 éves korában.

2018. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom 34 és egy darabka letört fog-pótlása van, de se tömés, semmi, a nővére meg a fogaival szenved évek óta.


Nem minden, de sok múlik a genetikán, valóban. Jó, hogy ez neked hihetetlen.


És én örülnék, ha a genetika csak a fogaimat érintené, csak pótoltatni kéne őket, és nem örököltem volna anya ízületeket megtámadó betegségét is, és tudnék normálisan fogni 29 éves létemre, nem pedig gyulladáscskkentőkön kéne élnem, mert télen úgy fájnak az ujjaim.

2018. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Képzeld mosom a fogam és nem azért rossz mert igénytelen vagyok !!! Köszönöm a többieknek!!!! Mi nagyon rossz genetikát örököltünk a tesóimmal egyik sem dohányzik rendesen mossák stb és mégis küszködünk vele! :(( Mennyire lesz fájdalmas elől a húzás?
2018. márc. 5. 19:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég húzták két felső metszőmet, egyáltalán nem fájt. Bár az is lehet, hogy azért nem, mert a külső, belső tömésektől, javítgatásoktól valószínűleg elhalt mindkettő. Nekem ugyanis nem a fogaim fájtak, hanem az arcüregem, csak mindkét fogamban úgy álltak a tömések az utolsó pillanatig, mint a katona, fel sem merült, hogy a fogaimmal van baj, míg mindkettő le nem rúgta magáról a külső tömést.Szóval szerintem nem lesz rosszabb, mint bármely más fog húzása.
2018. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De könnyebben kijön?
2018. márc. 6. 06:33
 10/13 anonim ***** válasza:

4-esnek üzenem hogy négy metszőfog van felül. 2 nagy és 2 kicsi.


Kérdező ezt még hányszor kérdezed meg???? Egyszer már válaszoltam rá neked de úgy látszik értetlen vagy.

2018. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!