Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni vérzés?

Foghúzás utáni vérzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma volt életem első (remélem utolsó is) foghúzása. Elég nehéz szülés volt, fúrni kellett, darabokban jött csak ki. Nem kellett összevarrni. Őrlőfogról van szó. A húzás után vérzett, ez egyértelmű, de még mindig vérezget és érzem az alvadt vér ízét a számban. Ráadásul úgy érzem, mintha még mindig ott lenne a fogam. Nem tudom, hogy ez normális-e. Fájni nem fáj egyáltalán. Még nem mertem fogat mosni, lehet, ha letakarítanám, elmúlna.

2018. márc. 20. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Ne takarítsd le, kialakul a fog helyén egy vérdugó nevű seb. Azt nem szabad kipiszkálni onnan. Nekem sok fogamat kihúzták már (persze pótoltattam) de minden húzás után aznap és másnap kamillateával öblítgettem az egész számat belül. Ez szépen kitisztítja és egy kicsit fertőtleníti.

Lehetőleg magas párnán aludj amennyire lehet ülve, amennyiben el szeretnéd kerülni hogy hatalmasra dagadjon reggelre.

2018. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
A doki megmondta, hogy hány órán belül ne egyél, ha iszol, akkor csak vizet. Tejterméket, apró darabos ételt legalább 24 órán át nem szabad fogyasztanod. A szádat öblítsd ki nyugodtan,a lyukat még nem szabad irritálni. A szivárgás el fog múlni. Ha eszel, utána kíméletesen, de alaposan meg kell mosni a fogadat, a lyukat óvatosan. A nyelved ne legyen mindig ott! Ha két három nap után a nyelveddel kemény bökős csontszerű dolgot észlelsz a fog helyén a lyukban, akkor lehetséges, hogy egy szilánk, gyökérdarab maradt benne. Ekkor célszerű visszamenni a fogorvoshoz.
2018. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos most muszáj voltam lemosni, mert azért látszik, hogy véres a fogam. Most leszedtem alvadt vérdarabokat róla, de nem hiszem, hogy a vérdugót kiszedtem volna. Ugyanúgy néz ki a lyuk helye, mint eddig.
2018. márc. 20. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor öblögesd kamillával, vagy Glykosepttel, nyugi hagyd gyógyulni. Ez az a seb, ami belülről kifelé gyógyul, egyre sekélyebb lesz a lyuk.
2018. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

NE ÖBLÖGESS SEMMIVEL SE! Az a seb teljesen steril, védi a rajta kialakult vérrög - amit egy fertőtlenítős öblögetéssel szépen lemosol és ettől fertőződhet el a seb. Ha lényegi károsodást nem is okoz (bár okozhat), jelentősen lassítja a gyógyulást.

Vérszivárgás, fémes íz teljesen normális - általában egy napon belül meg is szűnik. A fog gyökere kb. másfélszer akkora mint a koronarésze. Éppen ezért a foghúzás jelentős vérzéssel járhat. Ez a vér pedig szétterül a szájban, innen-onnan jöhetnek véralvadék darabok amiket vagy lenyelsz vagy a nyállal keveredve egy darabig fémes ízt okozhat.

A fogmosás nagyon fontos lenne, de csak legfeljebb 6 óra elteltével (ha délután húzták, akkor az estit kihagyhatod, de reggel mindenképp moss fogat). A seb környékét is tisztítani kell: a közepébe ne nyúlj, csak szélét óvatosan a fogkefével kifelé söprögetve.

Szívogatni (szívószállal se), öblögetni, piszkálni nem szabad. Tejterméket minimum 3-4 napig kerüld (vagy ameddig az orvos előírta).

2018. márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
+ még a dohányzást és az alkoholt is kerüld.
2018. márc. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Hagyd békén... nyugi már, a vérdugó 4-5 nap és szétesik lassan, ne piszkáld.

6-7. napon meg már simán ehetsz, ha kiszedték a varratokat :)

2018. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Öblögetni eszembe sem jutott. Köszönöm a válaszokat, este miután mostam fogat, elmúlt a véres íz a számban. Most ellenőriztem a húzás helyét, van rajta egy fehér hártyaszerű valami, de nem fáj egyáltalán. Ma egy picit lüktetett délután a helye, de nem fájt akkor sem, csak kellemetlen volt. Ez normális?
2018. márc. 21. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvastam, hogy húzták pár fogad, és hogy pótoltattad is. Nekem most fogják majd az elsőt húzni, és majd fél év múlva pótoltatni akarom csavaros implantátummal. Te is azzal pótoltattad? Volt valami negatív tapasztalatod vele? Nem gyulladt be, vagy sorvadt az íny tőle? Remélem nekem is minden oké lesz, húzás utáni egy héttől félek, hogy jól gyógyuljon. Neked összevarrták? Szerintem nekem nem fogják, bár nem tudom. De talán az rosszabb is lenne, mert akkor nem lenne meg a csontosodás természetes formája.

2022. febr. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajj, az utolsó privát lett volna..:D Na mindegy, majd elküldöm úgy is.
2022. febr. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!