Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hordjam, vagy ne hordjam?...

Hordjam, vagy ne hordjam? 14/l (fogszabályzás)

Figyelt kérdés
Pár napja vették le a rögzített fogszabályzóm. Az orvos adott egy retenciós készüléket (éjszakai, délutáni fogszabályzó), amit ki-be lehet venni. 1 óráig próbáltam normálisan berakni, be is megy, egyik oldalon tökéletesen illeszkedik, viszont a másik oldalon annyira nem megy föl, mint az egyiken. Vagy kicsi, vagy nagy ezt én sem tudom. Ahol csak félig megy fel ott a készülék levétele után 2 fogam is fáj, nem tudom ez normális e. Felhívtuk az orvos, ő csak annyit mondott rá, hogy toljam fel erősebben. Apum mégegyszer fel fogja hívni, de jelenleg betegek, és csak 2 assszisztens van. Elég para vagyok, hogy el fognak mozdulni a fogaim. Az lennne a kérdésem, hogy így hordjam hogy az egyik oldalon kicsit nem megy fel, vagy addig ne, amíg meg nem csinálták?

2018. márc. 22. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod feltenni normálisan, akkor úgy ne, mert rossz irányba mozdíthatja a fogaidat
2018. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pedig annak jónak kell lennie mert elvileg vettek tőled lenyomatot és aszerint csinálták. Persze hogy nem megy fel ha nem hordod. Minimális eltérés is számít. Nekem is fájt de kibírtam, aztán hozzászoktam.
2018. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hordod, akkor pillanatok alatt elkezdenek visszarendeződni a fogaid és kárba vész az egész fogszabályozás. Itt ilyen tizedmilliméternyi eltérések is számítanak, ennyit meg egy nap kihagyás után is képes visszamozdulni a fog. Hordjad mindenképpen, ha később sem passzol, akkor menj vissza. De ne hanyagold el, mert 1-2 hét alatt is akkora kárt tudsz csinálni, hogy újra lehet az egészet fogszabàlyozni.
2018. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!