Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Járt már valaki úgy, hogy a...

Járt már valaki úgy, hogy a felső metszőfoga letört és kénytelen volt fogorvoshoz menni, mert szűnni nem akaró fájdalma volt emiatt?

Figyelt kérdés
Vagy,ha le is törik, előbb-utóbb megszűnik magától a fájdalom, mivel az idegek elhalnak?

2018. márc. 28. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A fájdalom a kisebbik dolog volt, az néha belehasított. Viszont a letört szél nemhogy lekopott volna, hanem kiélesedett, és az ajkamat szanaszét sebezte, illetve a belső oldalon tályog alakult ki miatta, hogy újra és újra felsebezte evésnél, beszédnél, meg úgy minden mozdulatnál.

Az esztétikai része meg egy másik dolog.


Szóval a fájdalom a legkisebb része, de egyébként az sem fog elmúlni magától, ahogy te gondolod. Sőt, ha romlani is kezd a letört fog (hiszen így a belső, védett részek kerülnek elő), akkor még sokkal rosszabb is lehet.

2018. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez milyen jellegű fájdalom? Éles, tompa? És mennyire erős?
2018. márc. 28. 10:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Az idegek elhalása akár bénuláshoz is vezethet az arcon!
2018. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha fáj, akkor ott valami gond van. És magától nem szokott elmúlni a fájdalom.

Nekem is tört le fogam, de nem fájt, csak csúnya volt, úgyhogy tök egyértelmű volt, hogy megyek fogorvoshoz.

2018. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha nem fáj, akkor lényegében szrsz bele, milyen igénytelenül festesz hiányzó-törött foggal... értem :(


Amúgy igen, voltam, esés miatt az összes felső metszőm kitört, plusz szemfog.

Ki kellett húzni mindet és aztán pótoltatni.

2018. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszaitokat! Nem rólam van szó!

Utolsó, és neked egyébként az esés után is fájdalmaid voltak emiatt??

2018. márc. 28. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb. majd' beszartam - elnézést -, mire eljutottunk a fogorvoshoz.


A fél életemet ráfizettem, mert "Notfall"-ként kellett csinálni azonnal (500 chf/fog), mivel munkahelyem felé menet történt, ami így munkahelyi balesetnek minősül, visszaigényelhettem a biztosítómtól.

2018. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kimaradt egy "azonban" a mondatból :)
2018. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után jutottál el fogorvoshoz? Sajnálom a balesetet, hogy történt?
2018. márc. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!