Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi időbe telik négy...

Mennyi időbe telik négy bölcsességfog eltávolítása? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ki kell műttetnem mind a négy bölcsességfogam mert nincs nekik hely. Mind a négy normálisan nő, jó irányba, de felül az íny alatt elakadtak a mellette lévő közepe táján alul pedig félig törtek elő, az íny még félig rajta van.

Ezekből az információkból szerintetek mennyi idő esik egy fog kikapására?

Helyi érzéstelenítéssel fogják csinálni úgyhogy első körben csak egy oldal lesz megcsinálva és szeretném tudni, hogy úgy kb. mennyi időre számítsak a székben mert azért csak félek. :D

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. márc. 29. 13:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a gyökerük sem kanyarog szerencsére.
2018. márc. 29. 14:13
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erre csak nagyon durva tippeket lehetne írni, mert függ a pontos helyzettől, meg a dokitól is.


Itt többen kb. 20 percet írtak egy-egy fogra régebbi kérdéseknél, ha komplikációmentes volt a helyzet; nekem viszont ez csak a két felsőre volt igaz, az alsók egy-egy órába teltek. Meg egy ismerősömnek is az egyik alsója egy óra volt, de csak azért, mert annak a rezidens csajnak valószínűleg az volt az első műtétje, és iszonyatosan elbénázta. Nem is ment vissza hozzá az ismerősöm, még varratkiszedésre se. A másik alsó nyolcasát meg egy másik doki szedte ki, simán fél óra alatt megvolt.

2018. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb 20 perc.
2018. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Láttam más kérdéseket, de nem láttam olyan részleteket, mint az enyém. Reméltem így többet fogok megtudni mert hát mit tegyen az ember. 😀
2018. márc. 29. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Nekem a bal alsó 25 perc volt a felső meg 3 :D

2018. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyik fogam se fért el normálisan! A jobb alsó bölcsességfogam szuvas volt. Tömve lett. A tömés kiesett. Letört majd arra az ínyem is ránőtt...

Bementem, kaptam érzéstelenítőt, eltelt 10-15perc. Leültem 3másodperc volt! Uy kikapta azt a letört fogat mint a csuda! Miből gondolod, hogy vésni kell? Nem kell előre izgulni.


Ez volt nekem 2hete. Sokáig vérzett. Kb 10órán keresztül. Első foghúzásom így mindent túl izgultam de semmi probléma nem volt. Se elötte se utána nem fáj! Konkrétan egy algopiront se kellett bevennem még a húzás napján se!


Fel a fejjel és sok sikert. A jó elmenyeket mindenkepp oszd meg masokkal, annyian túl izgulják! :)))

2018. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fúh, hát remélem nekem is annyi lesz, mint neked. 😃
2018. ápr. 11. 21:10
 8/10 anonim válasza:

Nem tudom, hogy túl vagy-e már a műtéten, de azért válaszolok :D

Szinte ugyanez volt az én helyzetem is

A felső pár perc alatt megvan, az alsó nekem olyan félóra volt. 35-40 perc a max, nem vészes :)

2018. ápr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok még túl. Négy hónapnál hamarabb nincs is időpont ráadásul közbe jött valami, na mindegy blabla... Hát az hogy lehet, hogy a félig kinőtt fog fél óra az íny alatti meg pár perc? 😮 Mondjuk hallottam, hogy a felsőket könnyebb kiszedni.

Félek, de amúgy várom is mert bár a hely hiány miatt kell kiszedni elsősorban, de így fogszabályzót is tetethetek amit úgy szeretnék régóta. (Így 24 évesen 😃)

2018. máj. 3. 20:57
 10/10 anonim válasza:

#8 vagyok

Nem tudom miért van az, hogy a felső egyszerűbb. Talán azért, mert nincs akkora gyökere ráadásul alul a gyökér általában elég közel van a főideghez és akadhatnak komplikációk.

Engem nagyon ráparáztattak, azt mondták hónapokig fogok szenvedni utána. Kb másfél hét után már el is felejtettem, hogy fogorvosnál voltam.

2018. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!