Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek nehezükre esik megindulni a fogorvoshoz? Az emberek általában miért a fogorvoshoz félnek annyira elmenni?

Figyelt kérdés
A fogorvosnőm egy tündér,nagyon körültekintően és fájdalommentesen dolgozik,mégis ideges leszek ha arra gondolok,hogy elkell mennem a rendelőbe.Pedig nem nagy valamit kellen csinálni egy fognyaktömést,esetleg fogkő leszedést,megnézetni egy gyökérkezelt fog röntgen felvételét.

2018. ápr. 18. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a valamikori iskolafogaszat tett be. Akkoriban fogták az összes gyereket, vitték a rendelőbe, az orvos meg neki esett minden kérdés, figyelmeztetés nélkül. 8 évig minden alkalommal katasztrófa volt, olyan traumát okoztak- nem csak nekem, a korosztályomban rengeteg embernek, amiből nehéz kimászni. Jó ideje külföldön élek, csodálatos fogorvosom van, de még most is csak az utolsó utáni pillanatban tudok elmenni hozza. Ahogy haladok, hamarosan eljutok arra a pontra, hogy kivehető fogsorra lesz szuksegem, a gyerekkori traumának köszönhetoen
2018. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyerekkorban nekem is volt egyszer egy trauma dettó iskola fogászaton.Az a szadista doktornő azt mondta meg fog állni amikor jelzek,hát nem úgy volt...fúrta az idegeket nekem már a lábaim jártak a fogorvosi székben,hiába jajgattam,úgy éreztem a levegőt se jól szedem.Egyszer állt meg után amegint nekiesett,elég nag yüreg volt.Lehet tudatalatt nálam is ez a gond,mert tényleg nagyon jó fogorvosom van.
2018. ápr. 18. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon meg fogsz lepödni de itt csak olyanok vannak. Söt! Olyanabbak!
2018. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem is az idők során kialakult egy masszív utálat a fogorvosok iránt . Mostam mindig ahogy csak bírtam , de sajnos a fogkő győzött . szép lassan kitúrta a fogaim . Amikor meglazult , kirángattam . Még van pár darab , azokat is kicibálom , és csináltatok egy megbízható fogtechnikussal komplett kivehetőt - szia fogorvosok . ( Soha nem bíztam bennük , de anyagilag se bírtam volna- a régebben ingyenes orvosi ellátást (((Borítékot!!!)))
2018. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En is igy voltam. Sajnos tul keson jutottam el bar mindig megusztam tomesekkel de elkerulheto lett volna rendszeres ellenorzessel. Most vegre talaltam egy klinikar ahol fiatal profi, jofej orvosok dolgoznak teljesen fajdalommentesen.
2018. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem úgy neveltek fel, hogy a fogorvos a világ legfélelmetesebb dolga és minden fogászati beavatkozás kibírhatatlanul fájdalmas. Emiatt 23 évesen mertem először elmenni fogorvoshoz, és 11 fogamat be kellett tömni. Nagyon haragszom ezért a szüleimre. Végül azért döntöttem úgy, hogy elmegyek, mert volt egy soron kívül fogam is, pont elöl, és egy fiú beszólt miatta, csókolózásnál érezte és engem is rettenetesen zavart, nem mertem mosolyogni, sokszor nem tudtam miatta aludni, sírtam is, de csak nem mertem elmenni, de a srác végül megadta a kezdő lökést hála isten. Azóta már voltak bölcsességfog műtéteim is, és rájöttem, hogy a fogorvos egyáltalán nem okoz fájdalmat. Amúgy anyámnak 35-38 éves korára kirohadtak a fogai, mert félt az orvostól...
2018. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* 24 évesen
2018. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hany éves vagy, utolsó ?
2018. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26 leszek idén.
2018. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Áruld már el hogy sikeruilt megoldanod, hogy a 8 év általános iskola alatt egyetlen egyszer se mentél a kötelező fogorvosi vizsgálatra
2018. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!