Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogcsikorgatás,...

Éjszakai fogcsikorgatás, fogak összeszorítása?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban fordul elő, hogy párom rámszól mikor este csinálom ezeket az idegesítő, tudatalatti dolgaimat. Olyan szinten összenyomom a fogaimat, hogy már én ébredek fel éjszaka 5x-6x a fájdalomra. Másnap reggel fáj a fejem és kialvatlanul ébredek.

A harapásemelő tényleg segít ebben? Mennyire kényelmetlen a viselete? Ha egy ideig használnám akkor esetleg elmúlnának/csillapodnának a tünetek?



2018. ápr. 24. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy mi az a harapásemelő, de szerintem az okot nem szüntetné meg, legfeljebb a tünetet. Inkább alváslaborban kérj tanácsot.
2018. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen vizsgálatokra nincs 70-80 ezer Ft-om... Nem vagyok depressziós, sem stresszes. Olvastam olyat is, hogy valakinek nem illeszkedik rendesen az állkapcsa és ez is okozhat ilyet alvásnál.
2018. ápr. 24. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen fogorvossal beszéld ezt meg mert egy idő után szépen elkopnak a fogaid.
2018. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek, viszont előtte kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra. Úgyhogy akinek van már harapásemelője leírhatná, hogy milyen ezzel az alvás és hogy van-e vele javulás.
2018. ápr. 24. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem ilyen vizsgálatokra nincs 70-80 ezer Ft-om..."


Nulla forintba kerül. De fogorvoshoz menni is jó lehet.


"Annak érdekében, hogy a csikorgatás ne tegyen kárt a fogakban, a páciensek egy vékony műanyagból készült sínt kapnak. ... A sín hatásosan védi a fogakat ... legtöbbször enyhíti a fogcsikorgatás következtében fellépő tüneteket, nem szűnteti meg a kiváltó okokat..."

Részletek: [link]

2018. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utánanéztem és, de annyi. Persze ha konzultálni megyek az biztos 0 Ft, de maga a kezelés 50ezernél kezdődik. A lelkiállapotom teljesen rendben van, nem frusztrál semmi és amúgysem hiszek ilyesmikben, azt reálisabbnak tartom, hogy az állkapcsommal van gond. Ettől függetlenül köszönöm szépen az ajánlást.

A harapásemelővel kapcsolatosan még mindig nem jutottam tovább, ezért ha van valaki, aki használ ilyet az jó lenne ha leírná a tapasztalatait/véleményét.

2018. ápr. 24. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

"Utánanéztem ... amúgysem hiszek ilyesmikben"


Szerintem valami másnak nézhettél utána, mert ez egy számítógépes vizsgálat OEP-alapon, azt mérik, hogy milyen az ember alvásciklusa, hogy mennyire mélyen alszik, hogy hányszor ébred fel (vagy csak majdnem), hogy alvás közben mennyi oxigénhez jut a szervezete, meg ilyesmi, semmi köze a hithez, ez nem ilyen ezoterikus valami (vagy nem tudom, mire gondolsz), de mindegy, mert ha egyelőre nem az a probléma, hogy nem tudod miatta eléggé kialudni magadat, akkor jó lesz a fogorvos. Remélem, fog tudni segíteni. Mindenesetre az állkapocs ellazítása minél gyakrabban tényleg jó ötletnek tűnik abból a cikkből (vagy egy másikból, nem emlékszem, hol olvastam). Nekem fejfájás ellen működni szokott ha egy ceruzát így veszek a számba egy időre (mint a második képen), hogy az segítsen ellazítani az állkapcsot, és ez a fogcsikorgatás ellen is jól hathat állítólag (csak ott kell tartani a ceruzát anélkül, hogy erősen ráharapna az ember):

[link]

2018. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam, bocsánat. Úgy értettem, hogy nemhiszem, hogy ez hosszútávon segítene nekem. Jobb szeretem a "kézenfogható" dolgokat, mint ezeket a "turkálásokat" az agyban, lélekben. Egyenlőre marad a fogorvos. A képet pedig köszönöm, holnaptól elkezdem alkalmazni.
2018. ápr. 24. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt a problemam, mint neked. Hozzateszem, hogy nekem mar korabban is javasoltak, hogy szuksegem lenne fogszabalyozasra. Nem azert, mert kirivoan csampasak lennenek a fogaim (azaz voltak), hanem mert a ket allkapcsom nincs megfelelo allasban egymashoz kepest. Ebbol en gyakorlatban semmit nem erzekeltem soha, csak a fogcsikorgatast. Emiatt mindenkepp egy JO fogorvost kell felkeresned, mert rengeteg van aki csak "favago" munkat vegez es nem nezi az embert komplexen, de meg csak a szajat sem. A fogcsikorgatas amiatt van, mert mint minden izom, az allkapocs izom is szeretne elernyedni alvas kozben. Biztos Te is tapasztaltad mar, vagy lattad masnal, hogy kicsit meg-meg randul a teste elalvas elott. Ilyenkor ernyednek el az izmok. Ugyanezt szeretne elerni az allkapocs is, de gyakorlatilag utban van az egyik allkapocs a masiknak, folyamatosan keresi a nyugalmi poziciot, de nem talalja. Ettol jon letre a csikorgatas.

Keress meg tenyleg mielobb szakembert, egy jobb fogszabalyzo orvost, mert ennek kopott, letort fogakban lesz a vege. Nem is beszelve a rossz alvasminosegrol, mert ahogy Te is mondod, nem piheni ki igy magat a tested sem.

2018. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!