Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lesz büdös reggelre a...

Miért lesz büdös reggelre a szánk (akkor is, ha este mostunk fogat)?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 29. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hiába mostunk fogat, nem tudtuk sterilizálni a szájüreget. Éjszaka kevesebb nyál termelődik (ami némileg visszaszorítja a mikroorganizmusok szaporodását), viszont a szájüreg nyálkahártya sejtjei pusztulnak és ez kiváló tápanyag a mikroorganizmusok számára, az anyagcsere termékek között pedig vannak illó vegyületek is.
2018. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha sokat fingasz lefekvés előtt, akkor nem lesz annyira büdös a száj reggelre, azért büdös a szánk reggelre, mert éjszaka a bélrendszer helyett a szánkon távozik a fing.
2018. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Mert mindannyian rohadunk belülről 👍
2018. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Kis köcsögök vagytok! XD
2018. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Kikérem magamnak! Én nagy köcsög vagyok! :(
2018. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
Akkor alulértékeltelek... :)
2018. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tumpike válasza:
79%
Reggelre ugyan nem lesz friss a leheletünk, de ha túl erős a szag, az jelezhet valamilyen problémát. Pl. rossz fog, íny betegség, reflux. Az este fogyasztott erős illatú ételek is okozhatják mint hagyma, kolbász ilyesmi. Valamint a dohányzás is.
2018. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem büdös reggelre, de anno nekem is az volt. Kb 2éve kiderült,hogy laktóz érzékeny vagyok, azóta semmilyen tejterméket nem fogyasztok és a leállás után egy idővel azt vettem észre, hogy nem büdös reggelre a szám. Menj el kivizsgálásra, lehet valami Gyomor-bél problémád van, vagy valamilyen étel allergiád, ami kiválthat bélrendszeri gyulladást és ettől is lehet büdös.

Ha pedig hagymát eszel este, hiába mosod meg, reggel büdi lesz.

2018. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! :) Ment a zöld pacsi! :)
2018. máj. 1. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer 3 napig gyümölcsdiétát tartottam, és nem volt büdös.
2018. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!