Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális kihúzott fognál?

Ez normális kihúzott fognál?

Figyelt kérdés

9:17-kor húzták ki bal oldalt alól hátul a fogamat, és mély gyökere volt. Az orvos azt mondta, hogy 20 percig tartsam bent a gézlapot, én 1 órán keresztül tartottam bent. Amióta kivettem, azóta állandóan vérzik. Nem ittam, ettem, nem szívom, pihenek és még mindig elég erősen vérzik. Mit tudnék tenni, hogy álljon el?


Gézlapunk nincs, se semmi, amit betudnék a kihúzott fog helyére rakni, zsebkendő pedig nem jó.

Előre is köszönöm!

20f



2018. máj. 7. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha erősen vérzik, akkor össze kell varratni, de ha csak szivárog, akkor az természetes a foghúzás napján.
2018. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én zsebkendőt hatsználtam
2018. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most ittam pár korty langyos vizet és elkezdett vérezni. Nem annyira vérzik szerintem, csak egy picit. Ez normális?
2018. máj. 7. 17:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha épp csak vérzik, menj vissza holnap. Ha jobban, akkor menj el fogászati vagy szájsebészeti ügyeletre. Egyrészt a vérző seb elfertőződhet, másrészt ad absurdum hanyattfekve meg is fulladhatsz álmodbsn.
2018. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak picit vérzik, az első nap normális, gondolom mára már elállt a vérzés.
2018. máj. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, elállt. Remélem nem is fog vérezni. Krumplilevest lehet enni a mai nap?
2018. máj. 8. 08:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Tejfölt ne tegyél bele! Semmilyen tejeset ne egyél pár napig.
2018. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha úgy főzte meg édesanyám, hogy pici tejet rakott bele, az is baj? Illetve ha pénteken szeretnék áttekerni biciklivel nagyszüleimhez, és 18 km távolságot kell lebicikliznem, az baj lehet?
2018. máj. 8. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Normális, nekem még 4-5 óra után is vérzett, de másnapra teljesen elmúlt.


Tejes dolgot kerüld 2-3 napig és ne hajolgass.

2018. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha tett bele, tett, attól megeheted :) Én is tettem egy picit mindig a kv-mba, semmi bajom nem lett.


Pénteken már tekerhetsz, de lehetőleg NE dombnak felfelé :D

2018. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!