Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi idő?

Foghúzás után mennyi idő?

Figyelt kérdés
Foghúzás után minden étkezés végénél kell fogat mosni? Vagy elég csak este? Mennyi idő alatt gyógyul be egy hátsó csontfog helye?

2018. máj. 9. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell sőt, nem kell azt buzerálni varratszedés után pár nap
2018. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem varrták.
2018. máj. 9. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Én első nem nem mostam, csak másnap óvatosan, este. Nekem 3-4 nap volt a vérdugó kiesése, utána már gyorsan, folyamatosan gyógyult. (igaz, elején se volt nagy fájdalom)
2018. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nekem azt mondták, hogy a vérdugó hetekig van bent. Szóval nem igaz? Illetve csak vastagfejű kemény sörtéjű fogkefém van, azzal lehet bátran fogat mosni? Csak mert hallottam ezt-azt, és kissé félek.
2018. máj. 9. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Hetekig biztos nem. Addig van amig a seb alja elkezd gyogyulni. Hamar kiesik.
2018. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót ha az ételmaradék, morzsa pang a szájban, ezért helyes lehet öblögetni akár tiszta vízzel is. Közvetlen foghúzás után lehet pépes ételt enni, hogy rágáskor minél kevésbé legyen irritálva a seb. Ha semmi gond nem lesz vele akkor 1 hét alatt sokat gyógyul
2018. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy nyugodtan ehetek szinte bármit, ezért tegnap ettem kolbászt, virslit, muffin-t, kenyeret és levest, illetve a benne lévő főtt krumpli, répa és tésztát. Este pedig mostam fogat. Úgy tűnik eddig nincs semmi baja. Tényleg lehet enni, vagy kerüljem, mert baj lehet belőle?

Bár nincs itthon nagyon semmi, amit leírások alapján ehetnék, pedig ma kéne a táplálék a szervezetemnek, mert rengeteg elintéznivalóm van. Leves pedig nincs, semmi pépes.

2018. máj. 10. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!