Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogamat és ez baj?

Kihúzták a fogamat és ez baj?

Figyelt kérdés

1 hete húzták ki a fogamat, és már pénteken ittam és ettem tejterméket, apróbb dolgokat és úgy szinte mindent, és anyukám szerint szépen gyógyul a seb. Most viszont ettem a spagettit, és ugye kiesett magától a vérdugó múlthéten és ott a fogam helyének a lyuka, és ahogy eszem a spagettit, az a kihúzott fog oldalára is áttéved, és elkezdett fájni picit ott a fogam és akörül.


Ez normális? A spagettit nem tudom úgy enni, hiába eszem kis falatokba, hogy ne tévedjen át a hús és tésztadarab arra az oldalra.



2018. máj. 14. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi baj, még 3-4 hét után is fájdogálhat néha, ahogyan csontosodik össze az állkapocsban helye.


Azért ez mégiscsak csontműtét volt, noha csak "picike". :)

2018. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. :) Szóval a spagettit ehetem, és ha belemegy véletlen az ételmaradék a lyukba, az nem baj?
2018. máj. 14. 17:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Épp most kellett mondanom. Hiába öblögetem, nem akar kijönni a húsdarab a lyukból.
2018. máj. 14. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
1 hét után már nem baj. Amúgy vegyél betadint a patikába vagy valamilyen üzletbe azzal átlehet öblíteni a sebet. Ezt meglehetett volna tenni már foghuzás után is. Másnap, Harmadnap stb. Ez segíti a gyógyulást.
2018. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A betadinnal ki is tudod tisztitani onnan az étel maradék. Csak egy inyjekciós tű kell aminek a tűjét elfordítod, hiszen csak spriccelni kell ki belőle.. Ezt mondjuk fogorvostól kérhetsz. Ha rendes ad.
2018. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha hagyom a húsdarabot ott ahol van, akkor se lesz baj belőle? Hiába öblögetem, nem akar kijönni.
2018. máj. 14. 17:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Öblögetni lehet egyáltalán?
2018. máj. 14. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de óvatosan ki is szedheted - szigorúan NEM beleállítva pl. a fogpiszkát a sebbe. :D


Nekem sikerült egyszer foghúzás után másfél héttel...

2018. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!