Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kiműtik a bölcsességfogamat...

Ha kiműtik a bölcsességfogamat, be tudok menni másnap az egyetemre zh-t írni, nem szóbeli?

Figyelt kérdés
Vagy halasszam el?
2018. máj. 15. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
A fogad hiánya hogyan akadályozna meg a zh írásban? Ha komplikációk nélkül lezajlik a műtét, akkor nyilván meg tudod írni a zh-dat is. De ez csak akkor derül ki, amikor már túlvagy rajta.
2018. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Contefleur ***** válasza:
77%
Szia. Be tudsz menni igen. Előtte célszerű venni fájdalomcsillapítót ( ha nincs gyógyszerallergiád) én a Cataflam-ot ajánlom, amit napi 3x kéne szedned. Ez csökkenteni fogja a fájdalmat, annyira, hogy meg tudd írni a zht. Amire még készülj: feldagadt arc és szájzár. De ez miatt szerintem nem szükséges halasztanod!
2018. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
Én nem tudtam volna bemenni. Fel volt dagadva egész nap aludtam a sok cataflamtól meg láztól, amit okozott a seb. Igaz nekem kettőt szedtek ki egy oldalról.
2018. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Miss Endzsi ***** válasza:
54%
Na meg egész nap jegelni kellett. Jég nélkül nekem nagyon fájt, meg célszerű is, így olyan 4 nap alatt már majdnem teljesen meggyógyult. Enélkül eltarthat akár 2 hétig is.
2018. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor a héten nem lesz műtét... N a vizsgát halasztom el.

Valahogy nem lehetne, hogy ne vegyék észre?

2018. máj. 15. 17:22
 6/9 anonim válasza:
100%
Nekem műtét után napokig jegelni kellett és semmit nem tudtam csinálni a fájdalomtól. Hatalmasra dagadt az arcom, folyamatosan lüktetett, vérzett és szájzáram is volt. Én biztosan nem tudtam volna zh-ra koncentrálni... :(
2018. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy szajzarad lesz meg stb stb...nem tudom minek ezeket leírni nem mindenki ugyanolyan. Sztem bemehetsz megírni semmi bajod nem lesz.
2018. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7 fogamat húzták ki altatásban, ebből kettő bölcsességfog volt, amit vésni-fúrni-kalapálni is kellett. Semmilyen problémám nem volt másnap, egyáltalán nem fájt, a dagadást pedig jégzselével kezeltem. Beszedtem az előírt antibiotikumot, és másnap kis féloldali duzzadással mentem dolgozni. Ezért írtam, hogy egy fog hiánya nem akadályoz meg semmiben, ha komplikációmentesen lezajlott a műtét. És nem feltétlenül kell borzalmas fájdalommal járnia egy ilyen beavatkozásnak.
2018. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken vették ki a jobb alsó 8-ast. Be voltam feszülve egész műtét alatt. Elején volt fájdalom is, de egy injekció hatására elmúlt, maradt a kellemetlen érzés. Siettem haza és amint lehetett már vettem is be a fájdalomcsillapítót, nem akartam megvárni, hogy fájni kezdjen. Egyszer fájt, amikor középen próbáltam inni. De aztán már nem. Elővigyázatosabb lettem. Ennek és az ágynyugalomnak köszönhetően eddig nem volt fájdalmam. Kopp-kopp-kopp, maradjon is így.
2018. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!