Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már aki skorbutos volt,...

Feco8888 kérdése:

Volt már aki skorbutos volt, és fogíny gyulladása, sorvadása volt? Ne agy isten helyre állt neki?

Figyelt kérdés
tudom hogy c-vitaminnal lehet helyre állítani, de még is mennyi idő alatt áll helyre?
2018. máj. 16. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hozzáértő, de igen nehezen tudom elképzelni, hogy manapság valaki skorbutos legyen, a skorbut megelőzésére minimális mennyiségű C-vitamin is elég, amit még egy nagyon egészségtelen, zöldséget-gyümölcsöt nyomokban tartalmazó étrenddel is be lehet vinni. A fogínygyulladás/ínysorvadás oka sokkal inkább a rossz szájhigiéniában keresendő. Leggyakrabban a fogkő okoz ilyen tüneteket, ha nincs rendszeresen leszedetve. C-vitamint lehet szedni, de a fogorvos legyen az első.

41/N

2018. máj. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kötve hiszem, hogy találsz itt ilyet, a skorbut annyira ritka megbetegedés, hogy jobbára csak hajléktalanok, esetleg nagyon idős, külvilágtól elzárt emberek szenvedhetnek benne a fejlett országokban, nem beszélve arról, hogy akinek ilyenje van, annak a fogínygyulladása a legkisebb problémája, számos állandó fertőzéssel kell szembenéznie.

Egyébként az ínysorvadás nem jön helyre, ha gyulladás talaján kialakult, esetleg a csontod is elkezd leépülni, azt sajnos csak megállítani lehet, visszafordítani nem.

2018. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Parodontológus.
2018. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

. A skorbut rossz közérzettel, levertséggel, fogínyvérzéssel,

apró bırvérzésekkel és lassú sebgyógyulással jár. Tartós C-vitamin hiány esetén az ízületek megduzzadnak, izom- és csontfájdalom jelentkezik

2018. jún. 1. 15:12
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!sokat segítettek benne ,hogy tudjam őszintén a gyengeségeiket önöknek/ a tudatlanságaikat

Köszönöm ,hogy írtak nagyon hálás vagyok ,hogy nincs tudásuk ...

Még egyszer hálás vagyok ,felvetették hiányosságokról /értelműket

2018. szept. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!