Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt hallottam, hogy a régi...

Azt hallottam, hogy a régi amalgám tömések tartósabbak, mint az új esztétikus tömések. Ez mit jelent, az esztétikus tömés mennyire tartós, meddig bírja?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rágófelületen ahol nagy erőt kell elviselnie jobb.

Q

2018. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából tíz éve, hogy fehér tömést tettek az eyik hátsó fogamba. Sosem volt baj vele, csak akkor jut eszembe, hogy egyáltalán van, mikor szóba kerül. Persze nem valaki random sztk-s fogorvos csinálta, hanem kvázi családi doki volt aki kis korom óta ismer, szóval lelkiismeretesen is dolgozott.
2018. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos sok tömésem van. A fehérekből volt már, amit újra kellett csinálni, de ez sok-sok év. Az iskolafogászaton csinálták régen amalgámmal, azokat már mind lecseréltettem. Hiába tartósabb, egyrészt ronda, másrészt higany van benne.
2018. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nincs semmilyen egzakt időintervallum, hogy meddig bírja a kompozit, ha már itt tartunk az amalgámnál sem. A kompozittal az a baj, hogy kötés közben zsugorodik. Ez nyilvánvalóan csak mikroszkópikus méretű, de a különböző baktériumok számára pont elegendő lehet, ha nem megfelelő a szájhigiénia. Amalgámnál apavetően ilyen gond nincs, de ha van is, önmagában baktericid hatása van. Úgyhogy nem is feltétlen a tartósságon van a hangsúly, hanem hogy milyen gyakran szuvasodik alá a tömés. Ez kompozit esetében szignifikánsan gyakrabban fordul elő.

Egyébként egy-egy tömés 10-20 évet is benn lehet a szájban anélkül, hogy bármi baj lenne vele, ezt teljesen egyéne válogatja, hogy ha lesz vele gond, akkor mikor. Máskor meg az is előfordul, hogy vki állítja, hogy már 15 éve nincs vele semmibaja, miközben már konkrétan el is halt alatta a fog, úgy elszuvasodott, és csak idő kérdése, hogy mikor veri majd az illető visítva a rendelő ajtaját, hogy egyik napról a másikra feldagadt. Holott nyilván nem, csak sajnos sokan nem járnak el ellenőrzésre, nem derül ki, hogy elindult ott vmi, laikusként meg az életben nem fogod felfedezni a kezdődő szuvasodást, vagy azokat a léziókat, amelyek a fogaid között, vagy a fogaid hátulsó felszínén jelentkeznek. Nem is nagyon szoktam érteni, mikor vki kijelenti, hogy hát neki ép fogát tömték be --> nincs az az idióta, aki ilyet csinál, körzetes rendelőben egyszerűen olyan kevés pont jár a tömésért, hogy biztosan nem kezdenek el kitalált szuvasodásokat kezelni, mert nem profitál belőle az orvos, és a maszek doki bevétele sem a tömögetésből van, amíg kifúr egy lyukat, simán előkészíthetett volna valakit egy nagy, pénzes pótláshoz. Szóval hülyeség az egész úgy, ahogy van,

2018. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy az, hogy milyen könnyen szuvasodik alá függ az ember szervezetétől is és nem csak a szájhigiéniától?
2018. máj. 18. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván függ a szervezetedtől is, de ha nincs lepedék, akkor nem szuvasodik, ennyire egyszerű.
2018. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
25 éves esztétikai tömésem is teljesen jó.
2018. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!