Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iskolai fogászaton ezt megtehe...

Iskolai fogászaton ezt megtehetik? Többi lent, hosszú

Figyelt kérdés

Minden év végen van szűrővizsgálat (de nem mi megyünk dokihoz, meg nem is fogorvosi székbe, hanem csak simán leülünk egy székre valahol, ők meg megnézik őket az eszközökkel. Nekünk ma volt ez.

Hát, nem büszkén mondom de van egy pár rossz fogam (2 nagyon nagy, és egy kisebb lyukas fog, és 4 utolsó -felül, alul- nem tudom mi van velük, nem fájnak, szoval lehet elszineződés így a barázdába végig. Illetve fogkő is.)

Nos, nem tudom hogy hívják de van az a hegyes eszközük amivel ugy tudják "kaparni" vagy megnézni hogy az lyuk,elszineződés vagy csak kajamaradék, gondolom tudjátok, meg ügye a tükör.

Nekem, azzal a hegyes cuccal elkezdte kapargatni a lyukas fogam, ami magába is nagyon fáj, a szemem összehúztam, ezt észrevette szerintem, és aztán így belenyomta a lyukba, megremegtem, erre elkezdte szúrkálni vele. Nagyon fájt, és ellöktem a kezét, mire az volt a válasz, hogy "miért hisztizek ha már hagytam hogy lyukas legyen?". Nem mondtam semmit, kinyitottam a szám, és ugyan ezt csinálta ugyan azon a fogamon, én meg megmondtam neki, hogy nem azért ültem be, hogy csak azt az egy fogam nézegesse. Erre elkezdte egy másik fogam kapargatni, majd "beleszúrta" nagyon kiakadtam, és ismét ellöktem a kezét, aztán meg nagyon nem akartam már hagyni hogy belenyúljon a számba, de úgy döntöttem hogyha nem a lyukas fogaimmal törődik végig, hagyom mostmár. Hát majdnem össze is jött a dolog, de az ínyem kezdte el a fogaim mentén így fel tologatni, vagy hogy mondjam, én meg ráharaptam, kivette a számból, és kimentem.

Szerintetek ezt megteheti? Nagyon fájt, és hiába mondtam folytatta. A lyukat szúrkálta vele, azt hittem összeesek és teljesen nem bírtam már tovább utána. Ez orvos egyátalán? Most elérte azt, hogy soha többet ne menjek fogorvoshoz, aztán meg majd húzni lehetlesz azokat a fogaim is, amiket most még kezeltek. Nagyon nagy hatással van most rám ez az egész, és még az egyik fogam most is fáj...

Minden véleményt meghallgatok, bocsi hogy hosszú lett



#iskolafogászat #fogorvosifélelem
2018. máj. 28. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondhatsz nemet a vizsgálatra, nem kötelező. Viszont a saját érdekedben érdemes lenne egy jó fogorvost felkeresni.
2018. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Életedben nem voltál még fogorvosnál, igaz? A fogkövet nézte az ínyednél, ezek szerint az is van bőven. A fogad meg azért fájt, mert lyukas, azt nézte, hogy érzékeny-e.


A leírások alapján nem volt valami kedves, de te meg hisztis hatévesként viselkedtél.

2018. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőbb keress fel egy számodra szimpatikus fogorvost. Nem értem, miért kell ennyire ráparázni...


Válaszolva a kérdésedre: igen, megteheti. Az a dolga, hogy felmérje a fogaid állapotát. Hagytad tönkremenni, így két választásod van, vagy elmész fogdokihoz vagy csendben szenvedsz tovább.(és sajnáltatod magad a hatalmas trauma miatt...)

2018. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom. Elvileg az ilyen szűrővizsgálatok kötelezőek. Nem kezelte a fogaim, csak "megvizsgálta" közbe sírtam a fájdalomtól. Egyébként, az osztályom elé beállt és közölte az egész előtt, h kinek hány rossz foga van, meg hogy mennyire érzékeny, stb. hozzám meg azt fűzte hogy "2 nagy lyuk, 1 kisebb lyuk, a kicsi nem érzékeny (rá se nézett) a két nagy lyuk, annyira fájt neki, hogy elkezdtett sírni" aztán mielőtt kiment volna, mondta nekem hogy "szivesen vár engem és kihúzza a fogaim" (pedig szerintem még menthető) egyszerre 4en voltunk bent (velem együtt) és amúgy ott röhögött a többiekkel, meg mikor elkezdtem sírni, még ők voltak kiakadva h nem vagyok ovis.

Egyátalán kötelező hogy ott legyenek a többiek? Jövőre megkérhetem hogy egyedül szeretnék bemenni? Vagy irassak igazolást h nem nyúlhat a számba?

2018. máj. 28. 16:59
 5/5 A kérdező kommentje:

Magán dokihoz járok, és de, voltam fogorvosnál. 3 tömött fogam van, egyet győkérkezel éppen, így nem tudja a többit is tömni egyszerre.

Megértem hogy a fogkövet nézte, az még oké. De ha látta hogy érzékeny, és már nem bírtam, miért csinálta tovább?

Nem vagyok hisztis, csak a fél fogam nincs meg, és nagyon fájt, ráadásul érzékeny is vagyok:(

2018. máj. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!