Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne egy 14 éves...

Mennyibe kerülne egy 14 éves gyermeknek a fogszabályzó a felső fogsorra?

Figyelt kérdés

2018. jún. 28. 12:31
 1/10 anonim válasza:
Dokitól függ.Nálunk például 25ezer volt,de máshol például szokott lenni 50 is.
2018. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az állandó ?? 'o'
2018. jún. 28. 13:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem a dokitól függ, hanem hogy magán vagy TB-s ellátáson csináltatod. Magánban minimum 2-400 ezret rá kell szánni (az összes kontrollal, előzetes vizsgálat, röntgenek, aktiválások, ívcserék, retenciós készülék...). TB-vel csak a készülék árát kell kifizetni, ráadásul 18 éves kor alatt esettől függően akár 70%-os kedvezménnyel. Így 50-70 ezer körüli.

A másik dolog, hogy a fogszabályzó típusát az orvos határozza meg, egyénileg maximum csak az anyagtípusok választhatók.

Olyan meg nincs hogy csak a felső fogsort akarom megcsinálni. Az alsó és a felső fogsornak meghatározott illeszkedése van. Ha ez nem passzol az összefüggésben lehet a másik fogsor szabálytalanságával.

2018. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ez azért nem teljesen így van.Lehet úgy,hogy a felső fogsorodon kell csak javítani,vagy csak az alsón.Nekem is csak a felsőn kellett,állandó volt és 25ezer forint.
2018. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es Nyilván lehet, de ezt nem te döntöd el - és az esetek többségében mindkét ívet szabályozni kell.
2018. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alsón kell harapást javítani, ehhez kapok alsó és felső rögzítettet amit majd gumizni kell. Nem tudom hol laksz, de Budepesten a TB-s fogorvosnál akihez megyek 75.000 mondott, Veszprémi doki 80.000 mondott a 2 sínre, kb neked olyan 40.000 körül lenne egy állkapocsra ha ezt a 2 orvost nézem. De persze lehet alsó is kell majd vagy csak éjszakait kapsz majd. Fogorvost már találtál hozzá, ő tudná a legpontosabbat mondani.
2018. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kerjetek beutalot a fogszabalyozasra. Ott 18 eves korig a TB marha sokat kifizet belole. De egy felso fogzabalyzo akar 400.000-ig is elmehet.
2018. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem is csak a felső fogsoromon van fogszabályzó.Szerettem volna alulra is,pont a miatt,hogy hallottam igy vissza állhat a régi állapotába,de az orvos nem akarja!
2018. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14 évesnek már hiába kér beutalót, mert a tb-s gyermek fogszabályozásra jelenleg 4 év a várakozási idő. Akkor meg már nem lesz tb támogatott. Egy lehetőség van, ha az orvos beírja, hogy súlyos eset és soron kívül kell a fogszabályozás, akkor el lehet kezdeni azonnal, tb alapon.
2022. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, most nézem csak a dátumot, akkor tárgytalan. Mindenesetre szégyen ez a 4 éves várólista.
2022. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!