Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az egyik csontfogam (metsző...

Ha az egyik csontfogam (metszőfog) mozgog, lehetséges, hogy egy idő után ez magától abbamarad?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, fogszabályzós. Egy véletlen, erős harapás következtében úgy érzem, felsértettem egy kissé az egyik metszőfogam felszínét, és most érezhetően mozog, akár a kezemmel, nyelvemmel próbálom, akár ha a másik fogamhoz hozzáérintem.

Ez később megváltozhat magától? Mire kell ilyenkor számítanom?

(Eddig egészséges volt a fogam)



2018. júl. 1. 10:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan fáj, de érzek egy minimális kellemetlenséget.
2018. júl. 1. 10:16
 2/9 A kérdező kommentje:
Kérlek, aki tud, segítsen, mert van bennem egy kis félsz ezzel kapcsolatban 😅
2018. júl. 1. 10:21
 3/9 anonim ***** válasza:
mozog? nem lehet h az ujjaddal érzed, mert a bőröd mozog? (kicsit furán fogalmaztam meg) láthatóan mozog a maradandó fogad?
2018. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve, (még egy utolsó kérdés) a fog sérült felszíne képes magától helyreállni?
2018. júl. 1. 10:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert ha a másik fogamhoz érintem, akkor is érzem a mozgást,meg azt, hogy egy picit ugymond pattog.
2018. júl. 1. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Jobb lenne megmutatni egy fogorvosnak (akár ma is egy fogászati ügyeleten). Mindenképpen jó hogy fogszabályzód van, az viszonylag stabilan tudja tartani a fogat és igen, akár vissza is tud rögzülni magától. Ha egy egészséges maradó fog baleset miatt kiesik és a gyökere sértetlen és nedves marad, akkor fél órán belül vissza lehet rakni úgy hogy a szomszédos fogakhoz rögzítik (később lehet hogy gyökérkezeni is kell a fogat).

Azért lenne fontos hogy egy fogorvos lássa, hogy kiderüljön miért mozog: van-e törés vagy repedés a gyökérben vagy az állcsonton. Csinálnak egy röntgent és ha kell adnak egy erősebb rögzítést. Sajnos az is esélyes hogy nem lehet megmenteni a fogat, ha olyan formájú a sérülés.

2018. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2018. júl. 1. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kiesik, biztosan megszűnik a gondod :D
2018. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Addig azért nem szeretnék eljutni 😂
2018. júl. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!