Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzótól tényleg...

Fogszabályzótól tényleg kilyukadnak a fogak? Milyen károkat tud csinálni, fogkiesés ilyesmi?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a fogszabályzótól lyukadnak ki a fogak, hanem attól hogy az illető elhanyagolja a fogápolást és nem tarja be az orvos által előírt tanácsokat.

Egy fogszabályzósnak minden étkezés után (kb. 15-20 perc szünet javasolt) naponta 3x fogat kell mosnia. Ez azt jelenti hogy minden főétkezés után és a napközbeni nassolást is minimalizálni kell.

Bővebben:

[link]

[link]

2018. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos, nekem valóban elég sok lukas fogam lett a 4 év fogszabályozó hordás után, de így is megérte. Lehet ha napi háromszor mosom akkor jobb lett volna a helyzet, de szerintem elég kevés embernek van arra lehetősége. Fogkiesésről még nem hallottam.
2018. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1,5 évig hordtam, most vették le, szebbek a fogaim mint valaha (: Ha betartod az orvos tanácsait és rendesen ápolod, nem fognak kilyukadni. Hát ha túl nagy erővel húzzák, hallottam olyat, hogy kilazulhat a fog, de ahhoz sztem vmi nagyon idióta dokit kellene kifognod, ettől ne félj.
2018. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szájhigiéniára kell figyelmet fordítani,amikor teheted (napi 2-3,én 2x szoktam) mosd meg a fogad,majd a spéci fogkefével is rendesen körül kell sikálni a rögzített tappancsokat. Ezután én ajánlom a fogvájót, a maradékot így ki tudod szedni a picike kampók közül (erre rakják rá 6-6 hetente a gumikarikákat, váltogatják).

A kaják közül a héjas dolgok nagyon szemetek tudnak lenni. Pl.: a popcornnak az a szemét része, borsó/kukorica/barack /alma/egyéb héja.Ja meg az olvadt sajt. És a mák,fujj.

Én attól félek csak,hogy alatta majd más színű lesz a fogam,mint azon a területen,ahol lényegében szabadon van,,és nincs rárögzítve az a fém...

2018. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én emlékszem, 11 éves koromban a fogorvos fel akart rakatni fogszabályozót, de nem tudtuk épp, megengedni. Utána 4 évig ismételgette, hogy kéne. 15 éves koromban aztán mondtuk, hogy belefér, de akkor bejelentette, hogy mégsincs rá szükségem, mert nem is olyan csúnyák a fogaim - és ráadásként ugyanezzel az indokkal támasztotta alá; hogy egy lánynak betették a fogszabályozót és utána lukasak lettek a fogai.
2018. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!