Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozza a szájszagom?

Zsolti4566 kérdése:

Mi okozza a szájszagom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy valami oknál fogva büdös a szám és nemtudom hogy mi az oka leírok pár dolgot róla.

- a nyelvemről lekaparom a lepedéket másnap délutánra megint olyan lesz

- fogat mosni elhanyagoltam de szerintem nem az a baj tegnap mostam fogat direkt ezért és anélkül is büdös a szám.

Van mikor kimarad 2-3 nap utánna kimosom akkor is büdös

Csak este szoktam

Fogaim ház van egy szuvasodni készülő fogam bár nem gondolnám hogy ez az egy probléma lenne.

Gyomorsavam az van az biztos

Mikor megnyalom a csuklóm olyan savanyú mint a romlott tej vagy nemtudom de savanykás lesz.

Apa is mondta már hogy büdös a szám mit tehetnék segítsetek?

Valami gyógytea vagy gyógyszer segítene?


2018. júl. 15. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsősorban nézesd meg a fogaidat fogdokival. Másodsorban hiába mosol fogat, fogak között ugyanúgy ott a lepedék, mivel úgymond oda nem ér be a fogkefe szála. Használj fogselymet, meg reggeli után fogmosás, ebéd után is, és este lefekvéskor.

2018. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is napi 2x fogmosás és ne legyen olyan hogy kimarad. Fogselyem és fogköztisztító használata. Alkoholmentes szájvíz használata. A szuvas fogad húzasd ki! Szedjél a sok gyomorsavadra gyógyszert a patikában biztos tudnak segíteni! És ha ezek után is fáj akkor gyanakodhatsz mandula kőre vagy valamilyen torok eredetű betegségre. Nekem a mandulám miatt volt büdös a szám.
2018. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 nap kimarad jo hogy budos a szad
2018. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig a bűzös lehelet legelső etiológiai faktora az elhanyagolt szájhigiénia, amit te be is vallottál. Napi kétszeri fogmosás jó technikàval, és minden este fogselymezés. Mivel nem mosol fogat rendszeresen, ezért jó eséllyel van fogköved, annak is igen kellemes illata szokott lenni, sokszor méterekről megérezni első ránézésre egyáltalán nem elhanyagolt embereknél, hogy érleli a sz*rt a szájában. Nem gyógyszer a megoldás, hanem a megfelelő tisztálkodás, aminek a fogmosás ugyanúgy része.
2018. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2# veled mi van? Szuvasodni keszulo fogat huzassa ki? Normalis vagy?


Eloszor is, ha elhanyagolod, es utana megmosod, attol meg budos is lesz. Egy szuvas fogtol is lehet budos, es ket fog kozott is van lepedek. Masreszt napi 2x fogmosas, es szajviz.

A szuvast tomesd be, feleslegesen varsz, utana mar csak kihuzni tudjak majd. Ha mar mesz orvoshoz betometni, megnezik h mit kell csinalni, es akkor leszedik a fogkovet stb.

Gyomorsav is kozbejatszik, amig nem mesz dokihoz, ragozz mikor mesz valahova, vagy talalkozol valakivel

2018. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!