Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a fogam? Mit tehetnék?

Miért fáj a fogam? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éve (nem tévedés: ÖT ÉVE!) tart a probémám egy elrontott fogászati kezelést követően. Mielőtt azt kérdezné valaki, hogy miért nem megyek el másik fogorvoshoz, közlöm, hogy már megtettem. Nem egy és nem két (magán)fogorvost kerestem fel ez idő alatt, a legutóbbit 2-3 hete. A problémám az, hogy az alsó sorban egy 3 tagú híd alatt lévő 2 lecsiszolt és sokszor gyökérkezelt fog a mai napig is fáj, ráadásul a felső sorból is hasonló fájdalmakat érzek. A fájdalom nem erős, hanem inkább egy tompa, nyomasztó, feszítő érzést tapasztalok, ami időről-időre, szinte alattomosan mindig visszatér. Van, hogy pár napig tünetmentes, de aztán minden kezdődik elölről és visszajön a fájdalom. Néha annyira felerősödik, hogy be kell vennem egy Algoflex Fortét. A februári röntgen alapján minden teljesen rendben van, a fogorvos egyszerűen nem találja a fájdalom okát és nem tud mit tenni. Hova menjek? Kihez forduljak? Az nem létezik, hogy állandó fájdalommal kell élnem az életem! (Az első fogorvos, aki az egész problémát okozta, már 2 és fél éve meghalt, még csak beperelni sem tudom.)

2018. márc. 5. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A röntgen nem mindég mutat problémát. Lehet valamelyik foggyökéren genny van. Nekem az idegölt fogam húzásánál derült csak ki.
2018. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is azt mondtam az egyébként korrekt és szimpatikus fogorvosnak, hogy keresse meg a fájdalom okát (pl. hátha fogkő, vagy ínyproblémákról van szó), de nem igazán hajlott rá. Akár ki is húzatnám, ha ezzel vége lenne ennek a rémálomnak, de azt sem vállalta, mert szerinte a fog ép és egészséges. :(
2018. márc. 5. 20:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Góckeresés volt már? Az ínyed rendben van, nem sorvad?
2018. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hajhullás miatti góckereséssel kezdődött az egész. Ezért húzták ki 2 fogamat is. A hajhullás maradt, csak még a fogaimat is elcseszte ez az aljadék fogorvos (közben negyedmilliót húzott ki belőlem).
2018. márc. 5. 20:29
 5/15 A kérdező kommentje:
Az íny rendben van, szép rózsaszín. Látszatra tényleg úgy tűnik, mint ha minden rendben volna, de a fájdalmat akkor is érzem. Úgy tűnik, mint ha az orvosok nem vennének komolyan, nem hinnének nekem. :(
2018. márc. 5. 20:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tovább kell menni orvosról orvosra :/

Annyit tudok tanácsolni hogy ne mindig gyógyszerrel tömd magadat, amikor fáj a fogad akkor rágj szét 1-2 szegfuszeget, kellemetlen lesz az íze, de zsibbasztja a szádat ( ebből készül a fogorvosok fájdalomcsillapítója )

a szegfuszeget ( szétrágotatt) egy pár percre helyezd oda a szádban ahol fáj

Kitartást ! és az épp fogaidat ne húzasd ki,mert ha nem múlik így el a probléma akkor még az nagyobb gáz lesz

2018. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi! A szegfűszeget még ma kipróbálom. :)
2018. márc. 5. 21:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha alul és felül is ugyanott érzed a fájdalmat, akkor lehet hogy túlterhelődés miatt fáj. Ez lehet egy túltömött vagy megrepedt gyökér miatt (röntgenen lehet takarásban van), vagy hibásan fekvő híd miatt (ebben az esetben mondjuk látszódna az ínyen).

A fül és az alsó fogsor oda-vissza sugározzák egymásnak a fájdalmaikat. Felsőnél pedig az arcüreg is szerepet játszhat. Vagyis meglehet hogy a problémád valójában fül-orr-gégészeti eredetű (pl. egy polip vagy bármilyen gyulladás, akár egy belignus duzzanat ami nyom egy ideget...).

Harapási rendellenesség is okozhat hosszú távon ilyen fájdalmat. Ez lehet egyrészt egy rosszul működő fogpótlás miatt (bár az állcsonton ilyenkor is látszódna a túlterhelődés), vagy fejlődési rendellenesség miatt, amit nem (vagy rosszul) kezeltek fogszabályzással.

2018. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Még annyi hogy szerintem egy teljes körű góckutatásnak több értelme lenne, mint kizárólag a fogazatban keresni a hibát.
2018. márc. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, látom értesz hozzá. Azt hiszem, így ahogy van, kimásolom és elviszem a gégészetre. :)
2018. márc. 5. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!