Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig fáj az afta ez normális?

Meddig fáj az afta ez normális?

Figyelt kérdés
Vasárnap sikerült az ajkam belső részén kiharapni és másnapra kb ilyen 0,5-1cm fehér rész kialakult (úgy néz ki mint az afta képek alapján) de hétfőtől minden nap szenvedek vele. Ha eszek sósat vagy iszok savas innivalót (ananász, narancslé stb.) kegyetlenül csíp és eleve fáj is ha hozzáérek a nyelvemmel vagy a ajkam külső feléről a ujjammal. Ezért elis határoztam tegnap hogy elmegyek orvoshoz ő annyit mondott hogy erre nemlétezik kezelés esetleg próbáljam fogorvosnál, szerencsére ő is betudott venni ma és annyit mondott mint az orvos hogy ez ilyen szedjek B vitamint az immunrendszer miatt. De komolyan mondom ennyire fájdalmas még sosem volt pedig már volt párszor aftám. Beszélni is nagyon nehéz főleg mert olyan helyen van hogy a fogam mindig dörzsöli az afát. Patikában vettem ecsetelőt de azzal csak annyit érek el hogy amikor ráteszem nagyon csíp fél óráig jó utánna újra visszajön a fájdalom. Szóval ez a negyedik nap meddig várjak hogy újra felkeressem az orvosom?

2018. júl. 19. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran van aftám. Nem kell vele orvoshoz menni, nem tudnak mit csinálni vele és nem is tudják pontosan mitől van. Lehet sérülés miatt (mint neked), de kiválthatja stressz, menstruációkor stb. Én is kenegetem kenőcsökkel, meg ecsetelem, de nem használnak.

Kb. egy hétig tart (legalábbis nekem), addig el kell viselni.

2018. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
Nekem legutóbb a nyelvem oldalán volt, 2 hétig nem tudtam miatta létezni. próbáld ki hogy septofortot teszel oda ahol az afta van és hagyod felolvadni. Nekem 2 nap alatt elmulasztotta, ha erről hamarabb tudok, nem szopok vele 2 hétig.
2018. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!