Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg érdemesebb kihúzni a...

Tényleg érdemesebb kihúzni a fogam?

Figyelt kérdés
Van alul egy nagyon rossz, letört fogam. A fogorvos azt mondta hogy ezt inkább húzzuk ki, és majd ha a bölcsességfogam kijön akkor az előre tolja a többi fogam annak a helyére és, és olyan mintha nem is lett volna kihúzva. Szerintetek ez igaz? Vagy ne engedjem kihúzni?

2018. júl. 29. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
írod, h nagyon rossz letört? akkor mégis mit szeretnel vele csinaltatni?? talán vigyazni kellett volna rá, h ne legyen ilyen.
2018. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Én egy fájó fogat kezeltettem fél évig, gyökérkezelés stb. semmi fájdalom nem volt, de hetente kinlódni, várni az orvosra kezelésre, stb...inkább kihuzattam volna, bármennyire is mondják, hogy maradó fogat meg kellene tartani. Nem tudom melyik lehet az, de gondolom nem látszik. 32 problémából minimum 1 megoldva, kiküszöbölve.
2018. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszönöm a bunkó stílusod. Képzeld el - jó pénz fejében - bármilyen rossz fogat meg lehet még menteni
2018. júl. 29. 17:22
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

"Képzeld el - jó pénz fejében - bármilyen rossz fogat meg lehet még menteni"


Ez sajnos nem igaz.

2018. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem kiszedték a letört fogamat. Ha az ínyig van letörve, azt már sajnos nem tudják megmenteni. Nekem is pont a bölcsességfogam előtti fogam volt ilyen és kiszedték, mert be volt gyuladva. A letört fog már csak begyulladni tud. Azóta már a bölcsességfog sincs bent.
2018. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ritka az amikor egy fog tényleg menthetetlen, csak a fogpótlásban több pénz van mint a fogmentésben. Egyedül a betegnek szívás a híd és az implantátum, azon túl hogy drága.
2018. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3: Azokat úgy hívják, hogy átverés. Ha rosszul tört le a fog, akkor hiába cementezi be neked, az ugyanúgy le fog törni, mert nincs ami statikailag megtartsa a "pótlást". Meg nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem nincs értelme megmenteni a fogat, ha a háromnegyede utána cementből lenne. Ennyi erővel akkor becsavarozhatnának egy műfogat is a helyére és ugyanott tartasz.
2018. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
De ha kontár csinálja neki az implantátumot és elszúrja neki azzal marha jól fog járni. Ugyanez a helyzet a híddal. Meg nem mondta hogy a háromnegyede tört le neki. A maradó fogakat menteni kell amíg lehet mert a fogpótlás már közel sem ugyanolyan.
2018. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak példaként írtam a 3/4-et, hogy érzékeltessem a helyzetet. Ha a fogorvosa azt mondta neki, hogy nem lehet megmenteni, akkor szerintem arról lehet szó, hogy rosszul tört le a foga. Egyébként ilyen esetben már ki szokták ölni az ideget a fogból, szóval szerintem lényegtelen, hogy visszaépítik a fogat vagy becsavaroznak egy műfogat, az eredmény ugyanaz.
2018. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem még mindig jobb egy gyökérkezelt fog ami még a sajátja valakinek mint egy fémcsavar, nem beszélve a műtét kockázatairól és szövődményeiről.
2018. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!