Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erre elég a fogszabályzó?

Erre elég a fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Felül az első két fogam kicsit előre áll, a másodikak mind két oldalon elkezdtek a szájpadlásom felé benőni. Most megyek gimibe szóval meg szeretném csináltatni. Az lenne a kérdésem hogy fáj e a fogszabályzó?
2018. aug. 5. 17:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Elég hülyén fogalmaztam. Szóval erre elég a fogszabályzó, és fájni fog?
2018. aug. 5. 18:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit fájni fog, mert ahogy elkezdi húzni a fogszab a fogaid, kilazulnak egy kicsit, és ettől érzékenyek lesznek. Fogszabályozó orvos tudja megmondani, hogy elég-e a fogszabályozó erre a problémára. Időben állj neki a dolognak, amíg 18 alatt vagy, olcsóbb.
2018. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam már orvosnál. És ezek mellett gótikus szájpadlásom van és bulldog harapásom szóval kapásból 4-6 műtét. De most elszeretnék egy olyan helyre menni ahol ezt figyelmen kívül hagyják és csak a fogszabályzóra koncentrálnak
2018. aug. 5. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok fogorvos, de úgy tudom, hogy sajnos nem lehet így, hogy csak a fogszabályozásra koncentrálunk. A kezelésnek komplexnek kell lennie. Persze lehet, hogy fogszabályozással is tudnak segíteni valamennyit, csak nem lesz tökéletes az eredmény. Az jó, ha másik orvost is megkérdezel, és több vélemény alapján döntesz, hogy mi legyen.

2018. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az összes a pénzre megy. Neki is jobban tetszene a 2 millás műtét mint a fogszabályzó de szerintem az én dolgom. Nem fogom ilyen fiatalon szét szedetni az összes arc csontomat. Ha én oda megyek és ott hagyok 400k-t egy fogszabályzóra akkor csinálja csak meg
2018. aug. 5. 23:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, lehet hogy az általad kívánt eredményért már műteni kell. Vagy nem. Vagy megegyeztek egy köztes megoldásban, ami sokat javít a megjelenéseden, de nem javítja ki a hibát 100%osan. Ezt csak fogszabályozó szakorvos fogja tudni megmondani, ő is csak vizsgálat után, mert az, amit te leírtál a nullával egyenértékű infó fogszabályozás szempontjából. Nem tudhatod ugyanis, hogy csak ezzel a pár fogaddal van gond, pl azért mert sokáig szoptad az ujjad, vagy vmelyik állcsontod fejlődött másként, ami így manifesztálódik, vagy több komponensű dolog.

Igen, kellemetlen. De igaz a mondás, hogy a szépségért meg kell szenvedni. Mikor felnőtt embereket látok hasonló fogazattal úgy, hogy még a szájukat sem tudják összecsukni, annyira kiállnak a fogaik, mindig arra gondolok, hogy ennek az embernek nem volt soha egy szerető szülője, rokona, barátja, aki észrevette volna, hogy ez a nyomorult a száját sem tudja becsukni és nem azért, mert értelmi fogyatékos. Úgyhogy inkább most egy kis kellemetlenség, minthogy felnőttként úgy nézz ki, mint egy imbecill.

2018. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a baj, hogy ha az orvosban nem bízol, mert biztos a pénzre megy, attól még mástól hiába kérsz tanácsot, mert mi meg nem értünk hozzá. Olyan orvost kéne keresned, akiben megbízol.

2018. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!