Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszorítástól fogfájás?

Fogszorítástól fogfájás?

Figyelt kérdés

5 hónapja fáj a fogam! Állandó tompa de nagyon zavaró fájdalom.... amint először megéreztem elmentem fogorvoshoz, csináltak röntgent, kopogtatták az összes alsó fogam de nem jutottak semmire ezért elküldtek. Ezt a kört kétszer jártam meg az SZTK-ban, illetve 3 magánorvosnál. Egyik sem akart hozzányúlni az adott foghoz, mondván nincs baja.

Végül kiharcoltam a gyökérkezelést az egyik magánklinikán, nagyon sok pénzt öltem bele... de a fájdalom változatlan :( Most ott tartok hogy csapot és koronát is kapok annyira kevés foganyagom maradt és lehet neki se kellett volna állni mivel azt mondják ha ugyanazt a fájdalmat érzem akkor nem ez a fog lehetett a ludas.


Kapok éjszakai harapásemelőt most, mivel észrevettem hogy szorítom éjszaka teljes erővel a fogaim. Létezik, hogy ez ennyire koncentrált fogfájást okozzon???



2018. aug. 10. 11:38
 1/3 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon bosszantó, hogy folyamatosan fáj, beülök a fogorvosi székbe, elkezdi kopogtatni és semmi! Sem kopogtatásra sem hidegre nem rosszabbodik. (Nyilván a gyökérkezelt foggal már a hideget nem érzem.)

Már belengették, hogy a mellette lévő tömésem meg kéne nézni de rettegek hogy erre is költök rengeteget majd és ugyanúgy megmarad a probléma...

2018. aug. 10. 11:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, egyrész folyamatos nyomás, plusz az állkapocs-csontoknak és az izmoknak is folyamatos igénybevétel.


Csináltass fogsorvédőt, mert az egy dolog, hogy fáj, de emiatt a fogzománcod is roncsolódik folyamatosan.

2018. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2018. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!