Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után hány hét/hónap...

Foghúzás után hány hét/hónap után lehet pótolni a fogat?

Figyelt kérdés
Olyan másfél órája kihúzták a fogam,talán a b4-es volt és nem szeretnék fog nélkül maradni mert elég ciki hogy amikor mosolygok akkor meglátszik hogy ott nincs fogam,ezért szeretném minél előbb pótolni ha lehetséges.Hallottam az ilyen gyökércsapos pótlásról is.Tudom mert egyik haveromnak így csinálták meg.Aztán lehet porcelánnal is pótolni,implantátumról hallani sem akarok.Ti húzás után szoktátok pótolni a fogatokat?

2015. jún. 17. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyökércsap? Ahhoz meg kell lennie a fognak, nem? Implantátumhoz meg várni kell fél évet.
2015. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor van rá mód,hogy valahgy kipótolják?
2015. jún. 17. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyökércsap esetén meg kellene lenni a foggyökérnek. Például ha letörik egy gyökérkezelt fogból egy nagyobb darab, akkor gyökércsappal és koronával kipótolhatják. De kihúzott fogat csak kétféle módon lehet pótolni:

1. Híddal,

2. Implantátummal.

A híd az amikor a szomszédos két fogat leköszörülik és az tartja a felépítményt. Tehát ebben az esetben 3 műfogad lesz egymás mellett az egy helyett. Én nem is választottam ezt hanem az implantátumot. Mert ebben az esetben békén hagyták a két szomszédos ép fogat. A húzás után ha jól emlékszem akkor minimum 3 hónap kellett hogy begyógyuljon a helye, a csont. De lehet hogy fél évet is vártam, már nem emlékszem.

2015. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyökércsapot csak akkor lehet, ha megvan a fog gyökere. Hiányzó fogat háromféleképpen pótolhatsz, implantátummal, korona, illetve híddal (amelyik fogadat lecsiszolják a hiány mellett az lesz a korona, és a köztes tag lesz a híd), illetve van még egy módszer, egy fog pótlására az ú. n. csiszolás nélküli híd. De ezt meg kell nézni, hogy melyik fogászatokon csinálják, mert ilyet nem mindenhol csinálnak. Nekem is ilyen van, egy felső 5-öst kellett pótolni, ilyenkor kis kazettákat fúrnak a fogba, vagy ha tömött fog, akkor a tömést kiszedik, vagy átalakítják és úgy rögzítik a hidat.
2015. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!