Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesség alatti fogíny...

Terhesség alatti fogíny fájdalom? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Régebben el rontotta a fogorvos a fogamat,azóta eléggé érzékeny és fáj .. Sokszor be gyullad .. nos most az a helyzet hogy gyermeket várok és nem tálaltam másik fogorvost csak aki régebben megcsinálta. Ilyenkor mi a teendő mikor terhesség alatt begyulladt a íny? Igazából annyit mondták nekem mennyek el és ne engedem hogy hozzányúljon. Ilyenkor ecsetelőt kell felírnia nem húzhatja ki nem tehet más.. nos ez igaz??
2018. aug. 20. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem kerestél eléggé, mert van elég fogorvos az országban. A fogínygyulladást pedig nem viszi le vmi ecsetelő, a kiváltó okot kell megszűntetni, ami a te esetedben különösen fontos, mivel a fogágybetegség koraszüléshez vezethet. Az az orvos pedig, aki felír bármit is úgy, hogy nem vizsgált meg, a diplomáját kockáztatja, így ez ebben a formában biztosan nem fog megtörténni.
2018. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen vizsgálja meg ! Ő az orvos aláírom én is . De mióta le tört a fogam és ő megcsinálta ki idegelte be tömte azóta folyamatosan küszködők a fogammal .. És hidd 3l kerestem .. csak nem lehet utaznom 600 km . De valószínűleg jobban tudod
2018. aug. 21. 02:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj csak el nyugodtan fogorvoshoz, majd ő megnézi és megmondja mit lehet csinálni, addig is kenegesd naponta ötször Gengigel géllel, ezt terhesek is használhatják, sőt, kifejezetten ajánlják. Drága, de nekem gyorsan levitte az ínygyulladást.
2018. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is nagyon nagy problémám volt, bár nekem már terhesség előtt is. Én fogínysorvadással küszködtem már kb 3 éve. Gyönyörüek a fogaim, de az ínyem katasztrófa. Soha,semmi nem segített rá,pedig nagyon drága cuccokat használtam. Én is így gondoltam, hogy ecsetelők, szájvizektől elmúlhat és kár hozzáérni, mert csak rosszabbodni fog a helyzet. Terhesség alatt rosszabbodott, már 4 ínyem mozgot, aztán mégis rávettem magam a fogidokira (ekkor voltam 20 hetes kb). Teljes fogkő csiszolást csinált, utána még 5-6 napot gyulladt volt, és vérzet, de aztán...óriási nagy változás...totál visszanőtt az íny, nem vérzik azóta, nem fáj. Szóval minél előbb majd keress egy jó fogorvost. Szedjél sok C vitamint, D vitamint, mossál 2szer fogat egy nap, fogselyem..és azután szerintem neked is helyre fog jönni :) sok sikert
2018. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!