Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok tenni az ínyemmel?

Mit tudok tenni az ínyemmel?

Figyelt kérdés
Megkeseríti már az életem. 3 éve volt betömve két fog között, bal felső 6-os és 7-es között. Egy éve fájt, vérzett, gennyes volt. 3 fogorvosnál jártam ezzel a problémával, senki nem tudott mit mondani, csak azt, hogy nincs ott semmi. Most 16-án voltam újra, csinált érzékenységi tesztet, fájt is, mellé 3!!! röntgent, a harmadiknál látott a 7-es tömésnél kis feketeséget. Ott újra tömte, de mondta, hogy attól nem fáj így. Fúrásnál éreztem azt a rossz ízt a számba, az szerencsére elmúlt, nem vérzik se semmi, de az ínyem ugyanúgy fáj, szinte jobban is. Tanácstalanok voltak az asszisztenssel. Én már nemtudom mit tehetnék. A röntgen semmit nem mutatott. Azt mondta, gyökérkezelni nem kell. De a fájdalom iszonyatos. Gyógyszereken élek. Magánhoz járok, de már nem óhajtok több pénzt kiadni, mert úgy látszik ez nem lesz jobb. Mondta azt is, hogy szivacsos állagú az ínyem, és extra érzékeny. De máshol nem fáj. Olyan, mintha fel lenne dagadva. Kérlek segítsetek, mitől lehetne jobb? Azon gondolkodom már, hogy kihúzatom, csak ne fájjon. Köszi a válaszokat.
2018. aug. 24. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet az ínyed gyulladt, vegyél Gengigel gélt és kend be vele naponta 5ször a fájó ínyed, le fogja vinni pár nap alatt a gyulladást ha nem a fogaddal van baj.
2018. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fogammal semmi gond nincs. 3 röntgen semmit nem mutatott, csak azt a kis foltot, amit végül újra tömött. Ezért vagyok már tanácstalan. Mondták a meridol, parodontax fogkrémet, mindkettőt használom, plusz fogselyem, szájvíz. Kipróbálom akkor, hátha használ valamit, bár nem reménykedem. Köszi!
2018. aug. 24. 12:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy fogkő leszedésem is volt, akkor sem lett jobb a helyzet, sőt. Októberbe is megyek újra.
2018. aug. 24. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld csak ki, nekem durva gyulladást vitt le pár nap alatt.
2018. aug. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kipróbálom.😊
2018. aug. 26. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!