Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műgyökeres fogpótlásról...

Nagyklau941203 kérdése:

Műgyökeres fogpótlásról tudnátok mondani valamit?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, nagyon el romlottak a fogaim. Jövőre szeretném meg csináltatni az elsőket, de olyannal, hogy egy mű gyökeret vagy fém csavart tesznek az ínybe és arra teszik rá a fogat. Ez mennyibe kerülhet? Vagy hogy tudnék utána nézni neten? Mennyi ideig lennék fogak nélkül?
2018. aug. 27. 02:44
 1/6 TR75 ***** válasza:

Keress rá a fogimplantációra.

Foganként számolhatsz 150-200 ezer forinttal (vagy többel, függ az implantátum anyagától, a módszertől, a fogorvostól, a lakóhelyedtől, és persze a csapra készített koronától is).

Módszer és módszer közt van különbség, de általában kell egy hosszabb gyógyulási időszak, amikor a csapot körbenövi rendesen a csontszövet. Ha jó az alapanyag (mármint a csont), akkor pár napon belül lehet ideiglenes pótlást felrakni, de a teljes gyógyulás (a csontosodás) 5-6 hónap, és addig a csapnak a csontban nem szabad mozognia (tehát közvetlenül nem terhelhető). Szóval nem maradsz fog nélkül, de azért az ideiglenes pótlás nem teljes értékű.

Megoldás lehet az olyan protézis is, amit ilyen beültetett csapokra lehet rögzíteni (ugye ez függ attól, hogy mennyi fogat kell pótolni).


Nem nagyon találtam olyan oldalt, ahol nem saját magukat reklámozzák a fogorvosok, szóval igazából mindegy, hogy milyen oldalon keresgélsz, tessék egy olyan lap, ahol mindent elmagyaráznak:

[link]

2018. aug. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Győr-Moson-Sopron megyében lakok, itt Győrben találtam egy ezzel foglalkozó orvost, ő csinál olyat hogy 4 csapda tesz fel egy komplett fogsort, de az ár 980.000 forint plusz a röntgen stb. Hát...
2018. aug. 27. 03:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is nem csap, hanem implantátum. Nem szőrszálhasogatás, de a csap egészen másra való és nem jó, ha keverjük itt a fogalmakat.

Másrészről, amit te néztél, az leírás alapján az ún all-on-four, ami azt jelenti, hogy teljesen fogatlan állcsont esetében 4 implant horgonyoz el és tart meg egy kivehető pótlást. Gondolom nálad nem erről van szó.

Nem tudom milyen fogaid hiányoznak, vagy melyekkel van baj, de mielőtt te itt bármivel kalkulálnál, menj el egy fogorvoshoz és beszéljétek meg, hogy milyen lehetőségeid vannak. Mert szépen hangzik ez a “kicsengetek egy valag pénzt, betolnak pár csavart oszt jóvan”, csak mikor kiderül, hogy a kedves páciensnek marhára nincs elég csontja az implantátumhoz, esetleg van olyan betegsége, szokása, ami kontraindikálja a dolgot, akkor kicsit rossz érzés, hogy isten tudja mennyi ideje vártál és gyűjtögettél a semmiért gyakorlatilag. nem beszélve arról, hogy vannak más pótlások is, amelyek akár szóba jöhetnek.

2018. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az implantálás drága ahogy minden más fogászati kezelés. Ha teljes fogsor kell az nem lesz olcsó, nekem egy darab volt 260 ezer.

Nem leszel fog nélkül mert kapsz ideiglenes műfogat.

2018. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. Sajnos nem vagyok tisztában a fogalmakkal és nevekkel, hiába keresek rá név szerint bármire is, mindig ugyanazt találom. Nekem igazából az első 6 metszőfogat(?) kellene megcsináltatnom, azok a gázosak. De ebben az esetben keresek egy jó fogorvost és beszélek vele. Jövőre mindenképp szeretném megcsináltatni, ha idén nem is. Még egy kérdésem lenne. Külön-külön kell beszélnem fogorvossal és fogtechnikussal, vagy elég fogorvossal beszélnem?
2018. szept. 6. 18:01
 6/6 TR75 ***** válasza:

Általában a fogorvos egy bizonyos fogtechnikussal szokott dolgoztatni, tehát neked csak a fogorvossal kell beszélned. Persze, ha ismersz fogtechnikust, akkor az is lehet, hogy külön lebeszéled vele is a dolgokat, a fogorvosnak pedig mondod, hogy van fogtechnikusod.

A metszőfogak is hasonlóan mennek, mint bármelyik másik, lehetséges 2-2 beültetés alul és felül, és a többi pótlás. De ezt a fogorvos mondja majd meg, hogy mit javasol.

2018. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!