Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Intraorális homokfúvós fogkőle...

Intraorális homokfúvós fogkőleszedés? (jó lenne ha fogorvosok is válaszolnának)

Figyelt kérdés

A fogköveket ultrahanggal, de még "homokfúvással" is eltávolítják-

ahogy olvastam és néztem a videokat.

De ugy tűnik h nálunk sajnos ilyen nincs.

Pedig fogszabim lesz és félévente szeretném leszedetni a fogkövet.

Sajnos pont a fogkövet soha nem szedettem le és kikellett húzni egy fogamat.Ezért is kell fogszabi. De fogszabi hordása közben is szeretném leszedetni a fogköveket.

Nálunk egy fogorvos csinál ilyet,de nem vagyok benne biztos mivel azt tavaly olvastam és most nem találom.

Azt írta h van ultrahangos és van homokfúvós is. Kifejezetten a fogszabisoknak van a homokfúvós.

De most nem találom. Majd felhívom s megkérdem.


Csakhogy máshol az van írva h ultrahangos fogkőeltávolítás van és hozzá csak kiegészítésként van a homokfúvós.


Most a homokfúvós az mindenképpen kiegészítő eljárás vagy külön van és azzal is lehetséges eltávolítani a fogkövet?

Pesten lévők azt mondják h náluk külön is van.De nem adok a véleményükre, mivel sokszor jártam úgy h nem is volt nekik igazuk.


Köszi a válaszokat.



#fogorvos #fogkő-eltávolítás #intraorális #homokfúvós
2018. szept. 3. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában ultrahanggal szokták (vagy bizonyos esetekben muszáj kézi műszerrel). A homokfúvás (vagy akármilyen más módszer) nem mindennapi, gyakori megoldás.
2018. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kettő dolog teljesen másra való!

A fogkő eltávolítása ultrahanggal történik. A homokfúvóval nem lehet fogkövet eltávolítani, az polírozásra való. Nem minden esetben polírozunk homokfúvóval, csak akkor, ha indokolt, pl nehezen elérhető fogközi elszíneződések.

2018. szept. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!