Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet az oka a rendszeres...

Mi lehet az oka a rendszeres ápolás ellenére is sárga fogaknak?

Figyelt kérdés

Nem folytatok semmi olyan tevékenységet, ami a fogak elszíneződéséhez/sárgulásához vezetne: nem dohányzom, nem kávézom, teát is csak nagyon ritkán iszom, és az olyan ételek fogyasztását is mellőzöm, amiktől elszíneződhetnek a fogak.

Napjában 2-3 alkalommal mosok fogat, szájvizet is gyakran használok, mégis csúnya sárgák a fogaim.

28 éves vagyok, ha esetleg számít, de mindig is ilyenek voltak. Iskolában annak idején még a kedves osztálytársak szóvá is tették, hogy mikor mostam legutóbb fogat, mert olyan sárgák, mint egy lónak...


2018. szept. 3. 19:01
 1/2 anonim válasza:
52%

Lehetséges, hogy kiskorodban nem mostál elég

"alaposan fogat" és fokozatosan besárgult.Mikor már tudatosan kezdtél el fogat mosni, akkor már lehet, hogy késő volt leszedni róla az elsárgult részeket.Azt egy könnyen nem fogod onnan "lekaparni".Menj el fogfehérítésre vagy otthon is kifehérítheted.(nem ajánlom, mert tönkreteszi a fogzománcot, de kinek mi éri meg...)Nem vagyok fogorvos, a fejemből ennyi dolgot tudtam összeszedni.

Sok sikert a fehér fogakhoz!:)

2018. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Genetikailag sárgás a fogad?

Ha nem, akkor menj el fogfehérítésre, de elobb kérj tanácsot egy jo fogorvostol.

2018. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!