Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szokjak le a szájrágásról?

Hogy szokjak le a szájrágásról?

Figyelt kérdés
Belül rágom a számat már kiskorom óta. Próbálok leszokni, szépen be is gógyul, de aztán újra kirágom. Magamat se értem, megörülök már... :( 1 hónap múlva fogászatra is megyek, addigra le akarok szokni, nehogy szóljon érte a doki. Volt valakinek hasonló problémája? Nektek mi segítet?
2018. szept. 5. 16:47
 1/1 anonim válasza:

Idegi alapon van, lehet túl stresszes vagy, illetve ha már gyerekkorod óta van akkor ez olyan mint a bagósoknál az a kézmozdulat, mikor a szájukhoz emelik a cigit. Én is rágom a számat belülről doki sose szólt, bár ugye így jobban ki van téve a szád a fertőzésnek, mert ez egyfajta védőréteg is amit te szépen eltüntetsz, lerágsz, felsértesz és alá a kórokozók bemennek és aftára, herpeszre hajlamosabb lehetsz, nekem időszakaim vannak amikor kevésbé van amikor többször rágom, bár a stresszes munkának tudom be.

Javasolni tudok rá rágót, vagy bármit amit a szádba vehetsz és rágcsálhatsz.

2018. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!