Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is járt már úgy a házi...

Más is járt már úgy a házi fogorvosnál hogy kb elküldte mert nem akar mit csinálni a fogának? Elkezdi én max kihúzni tudom amúgy nem foglalkozok vele. Eldöntöttem hogy nem megyek oda többet hanem irány a magánorvos.

Figyelt kérdés

A pénzt meg egye meg a fene ha már ilyenek.

Szégyen hogy európában egy kis városban az ember nem kaphat elégséges fogászati ellátást.


2018. szept. 6. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ember naivan azt gondolná, hogy mint orvos, a fogdoki is hivatásának tekinti a fogak gyógyítását, és erőnek erejével küzd majd minden betege protkójáért...

De nem. A fogorvosok leginkább a pénz miatt fogorvosok. Ők nem mentenek életet, meg ilyesmi. Fogak nélkül meg ugye lehet élni.

Szégyen vagy nem szégyen, az ő szemszögükből mégis érthető. Van egy körzetük, 1500 embert kell folyamatosan ingyen ellátniuk. Beül hozzájuk naponta 100 ember, abból 70 nem mos fogat rendszeresen, dohányzik, borozik, kávézik, nem szedeti le a fogkövet, és azzal indít köszönés helyett, hogy ugye kap majd elég érzéstelenítőt, mert ő nem bírja ám a fájdalmat.

(Azért olyanról még nem hallottam, hogy egy szimpla lyukas fogat tömés helyett húzni akart volna az orvos.)

De amikor odamegy valaki a rosszul gyökérkezelt, jobbról-balról lyukas, szuvas, letört hegyű, félig elhalt fogával abban a biztos hitben, hogy majd a doki úgyis rendbe hozza, mert mi ez neki, semmi.

Akkor van 2 lehetőség, hogy a doki szuperjófej, és elvégez egy 3 órás fogmegmentést tök ingyenesen, hogy aztán 2 hónap múlva újra mehess ugyanazzal a fogaddal... vagy pedig kihúzza és megszűnik a probléma.

Nyilván az utóbbi az egyszerűbb, ezért azt fogja vállalni. Ez van.

Nem véletlenül van annyi magánklinika, ahol hülyére keresik magukat még az asszisztensek is. Van rá igény.

Amúgy nem lehet általánosítani, vannak nagyon jó körzeti fogorvosok is, akik nem ráznak le és addig cseszekednek a fogaddal, amíg csak kéred.

De mondom, nagyjából egészséges fogat nem húzogatnak ki csak úgy rosszkedvükben, egyik sem, hacsak nem pszichopata.

2018. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van nekik magánrendelőjük is egyébként. Viszont csak azért sem hozzájuk megyek majd ha elkezdem a beültetést...de csak azért is visszamegyek majd hogy lássák hogy nem náluk csináltatom és bukják a pénzem.


Egyébként mielőtt leszólsz. A problémát vagy a bölcsesség fog vagy egy tömött és szerintem gyökérkezelésre szoruló fog okozza. Az hogy nem képes erre ránézni sem az nehogy már az én hibám legyen. Persze a beteghibáztatás egyszerűbb. Azokhoz meg ne hasonlíts már akiket fent írtál.

2018. szept. 6. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

"elküldte mert nem akar mit csinálni a fogának? Elkezdi én max kihúzni tudom amúgy nem foglalkozok vele. "


Kedves Kérdező! Közelítőleg sem értem, tkp. mit is akarsz írni Bocsássál meh.

2018. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az hogy nem vizsgálta meg meg semmi. Pedig teljesen olyan tünet amihez korábban gyökérkezelés kapcsolódott. Persze legyek már én a hibás mert nagy divat az áldozat hibáztatás ebben a nyomorult országban.

Azért fizetik az orvost hogy elvégezze a feladatát. Nem azért hogy röntgenen spóroljon meg hasonlók.

2018. szept. 6. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Én se nagyon értem. Írtad itt a bölcsesség fogat meg gyökérkezelésre szoruló fogat. Most akkor miért mentél fogorvoshoz mi a panaszod? A bölcsfogad fáj vagy mi? Össze vissza katyvaszt írsz.

Nyílván az orvosnak kötelessége akkor is rá nézni hogy milyen állapotban van ha nem ő szedi ki hogy tudja mi a következő lépés. De lehet csak rossz napja volt.

2018. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az hogy lehet a bolcsesseg fog miatt van vagy az 5-os fog miatt a gyulladas. De o nem foglalkozott azzal hogy kideritse hanem azt mondta amit fentebb irtam.

Mondjuk mar nem is erdekel mert hamarosan felkeresek egy magan rendelot addig meg kihuzom valahogy.

2018. szept. 7. 23:58
 7/12 anonim ***** válasza:
A bölcsfog általában a 8. fog így elég messze van egymástól az 5-sel ha csak nem hiányzik a köztük való többi fog. De jól teszed.
2018. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hol vannak viszont nem tudom beazonositani honnan jon a fajdalom. Jobb helyeken ilyenkor kuldik rontgenre vagy ct-re az embert.
2018. szept. 8. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Ct-re biztosan nem küldenek, mert a fogászatban használható Ún. CBCT nagyon kevés helyen van és a döntő többségük fizetős is. Önmagában ráadásul az, hogy idafingod az orvos orra alá, hogy fáj (meg fogsz döbbenni, a legtöbb páciensnek ez a panasza) még nem indikáció nemhogy ct-re, de röntgenre sem. És az, hogy neked legutóbb hogy fájt, még nem jelenti azt, hogy ugyanaz a probléma.

De hogy megnyugtassam a lelkivilágod: valóban létezik olyan, hogy egy még gyökérkezeléssel esetleg megmenthető fogra inkább azt mondja az orvos, hogy ki kéne húzni. Ennek az az oka, hogy az orvos már tapasztalt és ahogy belenézett a kedves beteg szájába, rögtön nyilvánvalóvá vált, hogy a páciens nem különösebben töri magàt, hogy a kupac sz*rt, amit a szájában érlel kiebrudálja, az ilyenek tipikusan nem jönnek vissza a terápia 2., 3. részére, anélkül pedig megette a fene, nincs is jobb dolog, mint egy félig gyökérkezelt fogat 18 darabban kibányászni 1 évvel később. Olyan fogat nem húznak, amit még bőven csak tömni kell, vagy éppen hogy belefutott a gyökérkezelésbe. Ha pedig külön vannak magánbetegei, akkor nem lehet olyan rossz orvos, hiszen azért senki nem fizetne, pláne ha van a környéken választék (kérdésedből ez logikusan következik).

És ezzel nem azt mondom, hogy nincs rossz fogorvos, mert van, ugyanúgy mint rossz tanár, bankár, autószerelő vagy szobafestő. És lehet az is, hogy egy amúgy jó orvosnak rossz napja volt, ami szintén előfordul bárkivel. De amit fentebb leírtam, az egy általános jellemző. Mindig könnyebb az orvosra mutogatni. Mintha ő tette volna a szuvasodást a beteg szájába és ő várt volna addig, amîg panaszos nem lesz, miközben a félévenkénti/évenkénti ellenőrzéssel ez messzemenően megelőzhető lenne. Jól értelmezed, azt akarom mondani, hogy aki vár addig, amíg fáj, ott azért van némi hanyagság a dologban, amiért te vagy a felelős.

2018. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Te szanalmas fereg majd a protkos anyukaddal beszelj igy jo?

Csak provokolni tudsz de anyukad protkojat tisztogasd inkabb te nyomorult meg trollnak is gyenge valami. Es van penzem ctre

2018. szept. 8. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!