Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik, hogy ezzel most csak...

Létezik, hogy ezzel most csak jobban elcseszte a fogamat az orvos?

Figyelt kérdés

Kettő hónapja lett tömve a felső 5ös fogam. Tudni kell, hogy a mellette lévő 6os fogam hiányzik és pont arról az oldalról is lett rajta lyuk, a hatos felölin. Azt mondta az orvos, hogy nem volt mély a lyuk, viszonylag kicsi volt. Eleinte még érzékeny volt időnként a hidegre, a tömés után. Aztán egy kb. kettő hete belement az édesség és arra egy pár pillanatig elég éles fájdalmat éreztem. Egyből felhívtam a dokit, visszarendelt. Megnézte rtg-el is (panoráma) , nem talált semmit, aztán rendesen is megnézte, annyit mondott, hogy lát ott némi lepedéket, fent az ínynél, ahol tömte, és ott is volt érzékeny. Egy darabig ugye amikor megfájdult, nem rágtam ott, illetve eléggé félve mostam és kicsit úgy oda vissza is húzogattam ott a a fogkefét,.mert elég nehéz hozzáférni ott és én ilyen fognyaki kopás félére gyanakodtam és.most amikor visszahívott az orvos , mintha valami ilyesmit is mondott volna, meg ő is.mondta, hogy nehéz ott kicsit tisztítani. Ezért annyit csinált, hogy ott ahol a lepedék volt, ott az ínynél egy kicsit fölpolírozta... De én ezt nem értem, pont ott a fognyaknál, ha így is kicsit el volt ott kopva? Mert, hogy így jobban lehet ott tisztítani... Annyit mondott még, hogy használjak érzékeny fogra való fogkrémet. Egy hetet mondott, ha nem javul menjek vissza. Ez 2 napja volt, de sajnos most még érzékenyebb a fogam, fáj is időnként...:( Most mi lesz, majd ezért kell egy fognyaki tömés, mert még jobban elrontotta a fogamat? Évek óta járok hozzá, eddig nem volt panaszom rá és egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy orvos ennyire nem ért hozzá, hogy nem tudta, hogy nem szabadna ott megcsiszolni a fogat?

Bocs a hosszú leírásért, előre is köszi, ha valaki segít!


2018. szept. 13. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elrontotta volna. A polirozas nem csiszolas/furas. Amikor az autodat polirozod sem jon le rola a festek. Azzal nem art a fogadnak, csak leszedte a lepedeket. Ha pedig ugy erzed, hogy nem tudod ott gondosan megmosni, akkor tudom ajanlani az elektromos fogkefet. Nekem is eleg nehez hatul mosnom a fogaimat, de amiota azzal mosom, erzodik, hogy szepen meg van takaritva. Sot az inyt is erositi. Nekem pl szinte csak nyaki tomeseim vannak, valoszinuleg mivel hagyomanyos fogkefevel nem tudtam a plakkot leszedni rola, es a fogzomanc elkezdett puhulni. Remelem tudtam segiteni.
2018. okt. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!