Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáradásos törés?

Fáradásos törés?

Figyelt kérdés
Sportolok, és nyáron egy viszonylag hosszabb szünetünk volt. A szünet után nagyon hirtelen kezdtünk bele az edzésekbe, és az első héten már rögtön minden nap reggel 7-től este 6-ig ott kellett lennünk. Szombat este ugrálás után erős fájdalmat kezdtem érezni a bal lábamon a sípcsont belső felén. Ez egészen pontosan ma volt 1 hónapja. Az 1 hónap alatt minden létező sportkrémmel kenegettem, még orvossal is irattunk fel rá kenőcsöt, de mindez hiába. Jelenleg is ugyanaz a helyzet, mint ami 1 hónapja. Teljes nyugalombahelyezés esetén a fájdalom enyhül, elmúlik, egy kis mozgást követően azonban a fajdalom ugyanúgy megjelenik, és ahogy az edzés intenzitása nő vele együtt az éles fájdalom is, ezután pedig jó ideig pihenés közben is fennmarad. Kívülről az ég világon semmi sem látszik, ha viszont végigsimítom, akkor érzek egy kis duzzanatot, és nyomás hatására nagyon fájni kezd. Mi lehet ez?

2018. aug. 26. 01:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az izom- vagy szalagsérülés ultrahanggal kimutatható. A mélyvénás visszér, illetve annak thrombosisa szintén. Egy gyors röntgennel kizárható lenne a csonttörés/repedés. A helyedben nem szenvednék vele, inkább kivizsgáltatnám, hátha találnak valami kis sérülést.
2018. aug. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Min ugráltál? Én táncolok és hajópadlón szabad csak, még napi 10 perc betonon ugrálástól is csontvelőgyulladást lehet kapni. Fellépést se szabad vállalni ott, ahol nincsen ez meg.


Orvosnak miért nem mutatod meg?


Napi 11 órát hol sportolsz? Az állati sok, nem szabadna. Napi 4-5 órát már olimpikonok szoktak a felkészülés ideje alatt.

2018. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csonthártyagyulladás de az csak hosszú pihenő után múlik el.
2018. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az a baj, hogy a szüleim az egészségügyben dolgoznak, de nem orvosok, viszont szerintük ha valami nem látszik az nincs, és nem foglalkoznak az ilyen "apróságokkal", így orvoshoz sem visznek el...

2018. aug. 26. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!