Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 16 évesen ha kihúzzák a...

16 évesen ha kihúzzák a bölcsesség fogamat az mennyire fáj és meddig nem tudok utána rendesen enni mekkora lesz a seb?

Figyelt kérdés

2018. szept. 30. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A húzás nem fáj.Egy párnapig nem tudsz rendesen enni.A sebet össze varják.
2018. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a húzás nem volt vészes, épp csak azt éreztem, hogy a számban matattak, egyszer volt egy kis fájdalom, egy másodpercig, gondolom, akkor húzta ki, de ennyi. Az utána lévő 2-3 nap volt igazán durva, majd leszakadt az állkapocsom. Fájdalomcsillapítóval meg jegeléssel enyhült. Én kb egy hétig csak ittam meg puhát ettem, a tejes ételeket kerüld. Egy hét után már meg se éreztem, a varratszedéskor már egész jól ki tudtam nyitni a számat, de két hét után lett csak olyan, mint előtte.
2018. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Fiatal korban érdemes kihuzatni, talán akkor még gyengébb a gyökere azt mondják :)

Egyébként nagyon változó, kinek milyen élmény a bölcsességfog húzás.

Sok mindentől függ, milyen helyzetben áll a fog, milyen a gyökere. Nekem idén a két alsót húzták ki, az egyiknek több gyökere volt, azt majdnem egy órán át tartott, mire kivésték, műtötték, varrták. Ezután kb egy hétig volt kellemetlen, míg a varratot ki nem szedték. Addig óvatosan kell enni, inkább a másik oldalon rágni, mert a varrásba könnyebben beleragad az étel.

A másik alsó fogam gyökere full egyenes volt, az kb. 15 mp alatt egyben húzta ki a doki :) fájdalommentesen. Akár egy sima foghúzás... Aznap már vacsorázni tudtam, kicsit odafigyeltem rá amíg be nem forrt a seb, evés után óvatosan kiöblögettem, szóval ezzel abszolut nem szenvedtem, gyógyszert sem vettem be.

Hajrá :)

2018. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!