Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart ki egy fogtömés a...

Meddig tart ki egy fogtömés a fogamban?

Figyelt kérdés
Szóval az úgy volt hogy bementem múltkor fogorvoshoz, megfúrta betömte, infót nem nagyon mondott csak köszönt is és mentem is haza. A lyuk a fogamon nem is tudom mennyire lehetett mély, azért nem is volt kicsi de nagy sem. Ez az első fogtömésem az életemben, meddig bírja ki? És fáj ha majd ki esik?
2018. okt. 10. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg amalgám tömés, akkor az kb. örök életű. De azt már nem nagyon szokták használni a benne lévő higany miatt.


A fehér tömések kevésbé tartósak, minimum 10 évente cseréltetni kell őket. Ugyanis ezek idővel zsugorodnak egy picit, így alá tud szuvasodni a fog.

Az is előfordulhat, hogy kiesik a tömés - ez egyáltalán nem fájdalmas, csak esztétikai probléma.

2018. okt. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, sima fehér tömésről van szó!

Akkor ha nem fáj mikor kiesik, megnyugodtam! Ezt tapasztalatból mondod?

2018. okt. 11. 02:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos sok tömésem van, és esett is már ki pár, ill. kellett is cserélni a régieket.
2018. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi hogy megnyugtattál szép napot :)
2018. okt. 11. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan tömésem ami 20 éves. Nem amalgám. Mai napig tökéletes. Szerintem ez attól is függ hogy tömi be.
2018. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!