Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsúcs eltávolítás vagy...

Gyökércsúcs eltávolítás vagy gyökérkezelés újra?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 6-7 éve gyökér kezelt fogam ami most újra fáj és egy ismerősöm azt javasolt, hogy menjek el szájsebészetre és ott tájékoztatnak, hogy mi lesz majd.


Alapvetően melyiket mikor használják? Ha lehet, akkor én inkább elkerülném műtétet és inkább újra kezeltetném, hátha csak rossz a tömés. A röntgen nem mutat gyulladást, ezért nem is tudom pontosan mi a probléma oka.


Szerintetek mi lesz?



2018. okt. 12. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem be fogod látni, hogy te ehhez nem értesz, ezért elmész fogorvoshoz, és rá bízod a döntést. Ha kell, majd szájsebészhez irányít, ha nem kell, akkor megoldja ő.
2018. okt. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elmész egy fogorvoshoz és elmondja mi a hézag.
2018. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A te esetedben szerintem elég egy újbóli gyökérkezelés, nincs szükség gyökércsúcs eltávolításra. Nekem pl azért rezekálták, mert csapos volt a gyökérkezelt fog és ezt már nem lehet újból gyökérkezelni, egyik családtagomnak meg azért műtötték, mert ciszta lett a gyökérkezelt fog gyökerénél.
2018. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A sima röntgen van úgy hogy semmire sem jó, a ct sokkal részletesebb, de annak jóval nagyobb a sugárdózisa. De azon látszik minden rendesen. Ha esetleg rezekálni akarja és rossz a tömés nem te lennél az első akinek feleslegesen rezekálták a fogát. Az első nem tudom mi alapján írja amit ír, ha az orvos kiakarja venni a vakbeledet amikor be sincs gyulladva azt is bízd rá? Amúgy ha valami góc van a gyökércsúcson az se biztos hogy nem szívódik fel magától ha egy jó gyökértömés kerül a fogadba.
2018. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az első nem tudom mi alapján írja amit ír, ha az orvos kiakarja venni a vakbeledet amikor be sincs gyulladva azt is bízd rá?"


Az alapján írtam, hogy eddigi életem során úgy tapasztaltam, hogy a legtöbb ember nem orvos, ezért nem tudja megállapítani magáról, hogy mi újság a foggyökerével, vagy hogy tényleg be van-e gyulladva a vakbele, hogy tényleg ki kell-e venni, vagy más legyen, stb., ezért az orvosra bízza az ilyen döntéseket. Feléd nem így működik a világ? És ha nem, nálatok honnan tudhatja a beteg, hogy indokolt-e egy foggyökér- vagy egy vakbélműtét? Minden felmerülő probléma esetén elvégzi az illető valami gyorstalpalón az orvosi egyetemet? Vagy mire alapozva hozza meg a döntést maga a beteg?

2018. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A beteg tényleg nem orvos, amúgy nem menne hozzá. A vakbélgyulladást a fájdalom miatt amúgy maga is könnyen érzékeli. Felesleges műtétek pedig voltak már szép számmal, amiből a betegnek kára keletkezett. Ez mi miatt van? Hülye némelyik orvos a szakmájához vagy csak ez a perverziója?
2018. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A vakbélgyulladást a fájdalom miatt amúgy maga is könnyen érzékeli." - De az, hogy valami fáj ott bent, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy a vakbél fáj, és hogy meg is kell műteni. Nem tudhatja. A foggyökérhez se ért.


"Felesleges műtétek pedig voltak már szép számmal, amiből a betegnek kára keletkezett." - E tény, de egyáltalán nem következik belőle, hogy jól teszi a beteg, ha felülbírálja az orvos döntését, mert az is tény, hogy a legtöbb esetben mégiscsak az orvosok szoktak jól dönteni műtétekről, nem pedig a laikusok.


"Ez mi miatt van? Hülye némelyik orvos a szakmájához vagy csak ez a perverziója?" - Szerintem elsősorban a hálapénzrendszer miatt van. De akármi is az oka, az a lényeg, hogy ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak akár tetszik, akár nem. Aki nem orvos maga is, az milyen alapon bírálhatná felül egy orvos döntését? Legfeljebb mehet a betegjogi képviselőhöz, ha panaszra van oka, akkor majd más orvosok eldöntik, hogy hibázott-e a doki vagy nem. Ezen túl meg reménykedhet.

2018. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak azért válaszoltam a kérdezőnek, hogy nehogy ő is a feleslegesen műtöttek közé kerüljön. Betegjogi képviselőhöz pedig hiába megy ebben az országban az ember, mert ezek összetartanak. Mellesleg az az orvos amelyik szeret ártani a betegnek csak addig csinálja ameddig valamelyik nem fogja egyszer viszonozni neki.
2018. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az alapján amit írtál nem tudom minek teszi le az orvos a hippokratészi esküt. Ugyanis az eskü szerint nem él vissza a beteg kiszolgáltatott helyzetével, nem árt neki, és az ő érdekében cselekszik.
2018. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az eskü csak annyit ér, amennyire komolyan veszi az, aki tette. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy sajnos vannak az orvosok között (is, mint minden más szakmában), akik csak a (hála)pénzre hajtanak.
2018. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!