Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől történhetett ez a fogammal?

Mitől történhetett ez a fogammal?

Figyelt kérdés
Az egyik rágófogamon kb 4 éve lett egy fehér folt a másik fog találkozásánál, rögtön az íny alatt. Eddig nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, nem fájt, nem is látszott ha mosolyogtam. Most eljutottam odáig, hogy ez a fehér része a fogzománcnak lemállott. Kinézetre mintha letört volna, de nem egy konkrét darab tört ki, hanem ez a része a fogamnak "szemcsékben"jött le,homokszemekhez tudnám hasonlítani. Most sem fáj, de kicsit vág, ha odarakom a nyelvem(alapállapotban nem érzem, de most folyton birizgálom) és kétségbe is vagyok esve. Minden nap mosok fogat, vigyázok is rájuk. Egyébként van még egy ilyen foltom az egyik alsó szemfogamon. Az is erre a sorsra jut, vagy lehet időben kezeltetni? Ez mitől alakul ki?

2018. okt. 14. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen sajnos, a doktornő azt mondta, hogy fluoridhiány. Csak fogfehérítéssel lehet eltüntetni, de mindenképp menj el dokihoz ezzel.
2018. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!