Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinál a fogorvos a...

Mit csinál a fogorvos a tömött fogammal, aminek a töméséből törött egy darab?

Figyelt kérdés
Tudom, ezt ő tudná megmondani, de holnap megyek hozzá és eléggé félek mi lesz. Alapból nincs vele semmi probléma, csak a nyelvemmel érzem, hogy hiányzik a tömésből, már lassan 3 hónapja. Ha hideg szódát iszok vagy valami forróbb ézelt eszek, de akkor se mindig elkezd lüktetni. Ennyi problémám van csak, de nyilván kezelni kell. Ilyen esetben mit csinál, vagy akik voltatok ilyen helyzetben nektek mit csinált? Mennyire fáj az a kezelés amit ilyenkor alkalmaz? Ha lehet próbálom megúszni az érzéstelenítést, mert félek a tűtől.( A tömést is anélkül csináltam végig, viszonylag nagy lyuk volt, de lassan lyukadt így az ideg vissza tudott húzódni akkor azt mondta a dokim. Ilyenkor ez számít valamit?) Szóval nektek ilyenkor mit csinált mennyire fájt?
2018. jún. 13. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kitörött egy darab a tömésből és hidegre/melegre érzékennyé vált, akkor valójában elég nagy darab törhetett ki, tehát az egész tömést ki kell cserélni. A mai érzéstelenítő injekciótól nem kell félni, ez már sokkal vékonyabb tűvel és hatékonyabb érzéstelenítővel történik, mint akár csak 30-40 éve.
2018. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Érzetre kis rész, bár nem tudom, és annyi még kimaradt, hogy kb 1 hónapja érzékeny. Azért se szeretnék még érzéstelenítést, mert utána meg kozmetikushoz megyek meg próbára és érzéstelenítéssel nem a legjobb táncolni, a fellépés meg a nyukonkon. De ha kell és kibírhatatlan majd kérek, úgyis mindig mindenkinek előkészítik, mert rögtön adnának. De akkor fúrja és újratömi, kb úgy mintha rendesen tömésre mentem volna ugye?
2018. jún. 13. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!