Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig kellene tartania...

Mennyi ideig kellene tartania egy gyökérkezelésnek?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van,hogy 4tagú hidat kellett az 1-1-2-3 -as fogaimra csináltatni. Az egyik fogam,pont az egyik egyes fogam elől (fent) begyulladt. Ez július közepén volt.

Azóta 3x gyökérkezelte a dokinő,de csak 5hetente hív vissza.Megkocogtatja,fáj,így mindig kezeli (5-10perc) és fecskendez bele gyógyszeres folyadékot.

Az lenne a kérdésem,hogy okés,hogy 5hetente hív vissza?

Sok helyen azt olvastam,hogy 2hetente hívják vissza a pácienst,2hetente kezelik.

Nem húzza el nagyon a dolgot? Többször kérdeztem tőle,de mindig azt mondja,hogy a baktériumokat/gyulladást ki kell írtani.


(Sajnos míg nem lesz rendben a fog,addig a hidamat sem lehet feltenni véglegesen és az ideiglenes ragasztó sokszor leesik,így nagyon problémás-főleg a munkahelyen,úgy nézek ki mint egy mónika show szereplő.Magán praxisra járok egyébként,tehát elég sokat fizetek ezekért :( !)


Ráadásul most is fáj,szinte folyamatosan,tehát semmi előrelépést nem látok a dologban.


HA valakinek saját tapasztalata van,kérem írja le nála hogyan ment a dolog.


Köszi a válaszokat!!!!



2018. okt. 14. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
De, elhuzza, nekem negy lepes volt a zapfog, es ennyi idok teltek el.
2018. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem csak lehúz téged pénzzel.3x gyökérkezelte det még mindig fáj. Cseppet sem normális. Főleg hogy elöl van a fog nem mondhatja azt hogy mert van 4 gyökere és nehéz kigyökérkezelni mert ennek csak egy van.
2018. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem is 4 hetente hív vissza a dokim, maximálisan megbízom benne, ha te úgy érzed, a tiéd nem korrekt, ne járj hozzá. Nem tudnám úgy elviselni a kezelést, hogy nem bízom a fogorvosomban.

Én már kb. ötödször (hatodszor?) megyek vissza, hiába tömné be véglegesen, ha nem jó. Igen, megkopogtatja, fáj, újra gyógytömi. Ez ilyen műfaj.

Kívánom, hogy sikerüljön a gyökérkezelésed!

2018. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!