Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma kihúzták az egyik fogam!...

Ma kihúzták az egyik fogam! Mi ilyenkor a teendő, mire vigyázzak az elkövetkező napokban?

Figyelt kérdés

5-fél 6 körül húzták ki jobb alul a leghátsót!

Azóta zsebkendőt harapok a seb helyére,de még mindig vérzik, vajon mikor múlik el? Vettem be fájdalomcsillapítót,szerencsére nem fáj,pedig azt hittem fog.

Azt mondta a doktornő h egy ideig ne öblögessem de mégis meddig? És fogat hogy mossak akkor így?

Szedtem rá gyógyszert is mert nagyon be volt gyulladva,és húzás előtt mondta a doktornő h még mindig gyulladásban van,ez mennyire hátráltathatja a gyógyulást?

Visszamenni akkor ezzel már nem kell (nekem nem mondta h menjek)?

Köszi a válaszokat.


2010. jún. 24. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Az esti fogmosást hagyd ki, vagy esetleg szájvízzel öblítsd ki úgy a szád, hogy belekortyolsz, előrehajtod a fejed,és óvatosan kiköpöd. Fogmosásnál óvatosan kell bánni a kefével, mert a sebet nem szabad kitisztítani, az alvadt vérnek ott kell maradni, egyfajta módon zárja a sebet. Erre pár napig figyelni kell.

Három napig tilos tejterméket enni a bakteriális fertőzések miatt.

Ha nem nagyon vérzik, akkor vedd ki a zsepit, el fog állni idővel.

Ha nagyon vérzik, és úgy látod nem apad, akkor tessék visszamenni ügyeletre!

2010. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy dolgot ne csinálj. Ne mosd meg fogkefével egy pár napig.


Én megmostam, erre kimostam a sebet, mármint a varrat, aztán belement a kaja a lukba és úgy begyulladt, azt hittem megdöglök, visszamentem a dukihoz, kitisztította, aztán azt mondta amíg nem gyógyul be, addig ne mossam.


Csak hát ugye mondani könnyű, mert az ember szája megrohad a sok vértől, és azért jó lenne megmosni.


Na mind1, csak szóltam, hogy erre vigyázz, s akkor 1 hét alatt begyógyul szépen és nem kell visszamenni.

2010. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fogászati asszisztens vagyok.

ne öblögess! zsepit vedd ki, nyálad nyeld le, az ha kicsit szivárog nem baj.magasabb párnán feküdj.

holnap reggel étkezés után a fogakat és a sebet is ugyanúgy megmosni, különben beleromlik minden. ne sajnáld magad, meghálálja a seb. egy két torokfertőtlenítőt szopogass el a következő napokban.

és tejterméket 4-5 napig ne fogyassz.mielőbbi gyógyulást:D

2010. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy "különben beleromlik minden"? Akkor mossam vagy ne a sebet?

Köszi a tanácsokat!

2010. jún. 24. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
21.05-ös vagyok: igen, mosd a sebet, hogy ne romoljon bele az étel. és tartsd be amiket írtam.
2010. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Enni nem akarok egyáltalán semmi olyat ami ott maradhatna, + mindenhol azt írják h ne mossam ott:

[link]


viszont amit még nem tudok: a zsebi még mindig ott van a vér miatt, de ez hátráltathatja a vérrög kialakulását és a seb gyógyulását? Nem merem kivenni a vér miatt, meg félek h véletlenül szívogatnám a sebet.

2010. jún. 24. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem másfél hónap alatt 3 bölcsességfogam szedték ki, műtéttel. Én nem mostam fogat kb 2 napig...sőt ki se tudtam erőst nyitni a számat. Másnapra feldagadtam...kb 2 nap után kezdett lohadni. Amíg nem mostam a fogam csak öblögettem. A szám büdi volt(a tesóm már nem is ült mellettem)...de ilyenkor ez érdekelt a legkevésbé.

Az első kettő nekem is nehezen ment. A harmadikat nemrég húzták...most is fel vagyok dagadva, de már kezdem megszokni. Két hét múlva húzzák a negyediket.

A zsebkendőt szedd ki. Nekem nem vérzett, a nyálam mikor felgyülemlett kiköptem, de csak óvatosan(inkább végig folyt az ajkamon). A fogmosást nem ajánlom, mert könnyen felsértheti a sebet és később fog begyógyulni. Tudom a szakemberek nem ezt ajánlják...én legalább keresztül mentem egy párszor ezen.

Ajánlom a nurofent, a kamilla teát...ezek fertőtlenítenek. Próbálj ne enni kenyeret, mert az apró morzsák bemehetnek a lyukba. De gondolom a doki bevarrta és ennek az esélye lecsökken a negyedére. Egy hét múlva már minden a régi lesz. Jaah...minusz egy fog.


Remélem tudtam segíteni...

2010. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!