Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Keresztharapáson tényleg csak...

Keresztharapáson tényleg csak a műtét tud segíteni a felnőtteken?

Figyelt kérdés

Voltam 15 évesen fogorvosnál. Ő felhelyezett nekem egy szájpadlástágítót, majd utána egy felső állandó fogszabályzót. Amikor levette a szájpadlás tágítót,kicsi hatása volt, de azt mondta, a keresztharapáson ezzel nem tud segíteni, majd 10 hónapot hordtam a felsőfogszabit, ami rendbe hozta a hézagjaimat és a picit kifelé forduló metszőfogaimat is helyreállította. Alsó nem volt. Hordtam az éjszakait is annyit amennyit kellett. Viszont a keresztharapásom az megmaradt. Van esetleg remény azt még helyrehozatni az elkövetkezendő időben, valamilyen módszerrel? A műtétről az interneten olvastam, a fogorvos anno nem mondott semmit nekem erről.

Esetleg tudtok olyan weboldalt ahol interneten keresztül rákérdezhetek fogszabályzó szakorvosnál?

18/L



2018. okt. 28. 16:56
 1/1 anonim válasza:

Szia, sajnos én is igy vagyok, elmentem idén januárban betömetni a rossz fogaim, és akkor hozták fel hogy esetleg fogszabályzó lenne szükséges(hozzáteszem előtte is minden évben jártunk az iskolával fogászatra de sosem mondták hogy szükséges lenne, és én meg kiskori fejjel nem vettem észre) szóval mikor végeztem a rossz fogaimmal felkerestem egy fogszabályzó szakorvost,ott azt mondta a doktornő hogy ezt csak állkapocs műtéttel lehetne helyrehozni, csak sajnos az sem olcsó... Viszont addig meg nem raknak fel nélküle fogszabályzót ami nekem meg szükséges lenne a kihúzott fogaim miatt :/ remélem te sikerrel jársz :)

18/L

2018. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!