Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyuk bölcsességfog műtét után?

Lyuk bölcsességfog műtét után?

Figyelt kérdés

Kettőt műtöttek ki egy oldalról, varratszedés után egy nagy lyuk marad a helyén. Az orvos mondta, hogy ne ijedjek meg, ez normális, mert onnan hiányzik egy fog. De akkor én még nem tudtam, hogy ez ekkora :O

Arra lennék, kiváncsi, hogy ez be fog-e nőni, és ha igen, mennyi idő után? És akkor addig még mindig be kell tartani az aprómagvas tilalmat? És mi lesz, ha véletlenül mégis belemenne valami, akkor az kilökődik, mint egy szálka a bőrből vagy okozhat valami bajt? Alul látom csak, de feltételezem felül is van, ha oda belemegy valami, azt észre se veszem. Viszont ha bele világítok az alsóba, akkor fehér a belseje, az lehet, hogy a csont?



2018. okt. 19. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos még sokáig kellemetlen lesz, és a mag bizony bele tud menni. :( Ilyenkor öblögetés, fogkefével való óvatos piszkálás segíthet, de nem szabad nagyon bántani, nehogy begyulladjon, mert akkor aztán napokig fáj.


Évek múltán fog úgy benőni, hogy már nem okoz gondokat. Addig meg vigyázz az aprómagvakkal!

2018. okt. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem év elején húzták, már egész szépen összeszűkült nem ragad bele minden.

Ha belemegy valami érezni fogod, óvatosan piszkáld ki, öblögesd.

2018. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

A magon kívül mi az, ami még tipikusan belemehet?

2018. okt. 20. 00:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a másik oldalon is meg kell csinálni, és akkor egyik oldalon sem fogok tudni nyugodtan enni :(
2018. okt. 20. 00:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Más nem igazán, nekem főleg a málnaevéssel gyűlt meg a bajom. Ha ezeket kerülöd, szerintem nagy gond nem lehet.
2018. okt. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy fog nagy lyuk ez így van rendjén. Nekem csak gyökéremelővel kiemelték a helyéről de nyílván nekem is lyuk maradt utána. De ez múlt hónapban volt azt hiszem és már nem megy bele semmi annyira össze forrt. Egy kis idő után normálisan tudod majd mosni így nem lesz gond hogy kaja megy bele. Forr az annyit össze hogy tudj enni nyugodtan mire kiszedik a másik oldalt is. Persze neked más mert kiműtötték így nyílván nem 1-2 hét lesz. De gyorsan javul az ne aggódj.
2018. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. masik oldalon enni

2. pepes kajat enni

2018. okt. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!