Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, lehet valamit...

Gyökérkezelés, lehet valamit benéztek?

Figyelt kérdés

Volt nekem hátul egy fogam, ami lyukas volt még annó 4 éve, letört belőle egy darab. Elmentem SZTK-ba és betömték, mindenféle fertőtlenítés nélkül. Na most 1 hónapja kijött a tömés. Nem volt időm elmenni dokihoz, úgy hagytam, pedig jó nagy lyuk egy szem borsót is el tudnék benne rejteni. Most sikerült elmennem pár hete orvoshoz aki a gyökérkezelést ajánlotta. Fúrta, faragta, nagyon fájt, látszódott a röntgenen, hogy a fehér folt jó mélyre lemegy. Na most vagyok a harmadik kezelésnél és ez most elkezdett fájni. Az elsőnél elmúlt a fájdalom, másodiknál picit éreztem utána, majd enyhült. Most múlthéten kaptam bele ideiglenest, amitől eléggé fájt kb folyamatosan, majd kedden visszamentem, hogy csináljunk valaimt. Újra kitiszította, az utolsó kettő még érzékeny volt, kaptam tömést. Most jelenleg úgy állok, hogy cataflamot eszek ezerrel, jegelem a fogamat, állítólag nagyon be volt gyulladva, de ez már csak az utórengés és kedden megkapnám a végleges gyökértömést.


Lehet nem szedett ki minden ideget a doki? Lehet nem is a fog fáj hanem a gyulladt íny? Ha ráharapok fáj, tegnap amikor a nyelvemmel picit lenyomtam a tömést, akkor ordítani tudtam volna úgy fájt. Keressek fel másik dokit? Nem tudom mihez tévő legyek, mert nem sztk-ba mentem, de a fájdalom lassan már a munkabeli teljesítményem rovására megy.



2018. okt. 31. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy nem vagyok fogorvos.

Nekem az a véleményem, hogy egy ilyen fognàl aminél annyira előrehaladott a gyulladás, hogy valószínűleg a körülötte lévő csont is be van gyulladva kétesélyes a fog ilyen jellegű kezelésének a sikere.

Antibiotikumok közül a dalacin az ami alkalmas lenne a gyulladás kezelésére, de valami miatt nem jellemző, hogy antibiotikumot írjanak a fogorvosok.

Majd biztos lesz a vàlaszolók közt olyan aki megmondja, hogy ennek mi az oka?

2018. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem annyira mélyre belefúrtak hogy később kettéhasadt a fogam és kegyetlenül fájt
2018. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ideiglenes van bent és fáj akkor nem tömheti be véglegessel.


De valószínű gyulladásban van a fog. Illetve egy ideg lehet hogy még benne van ami a gyulladást okozta. Antibiotikum kéne első sorban.

Nyáron velem is volt ilyen bedurrant a fogam,ott is az volt elkezdtük a gyökérkezelést,de vmi oknál fogva bedurrant, dokim szabin volt. Aztán végülis a helyettes folytatta gyökér kezelést. Antibiotikumot kellett szednem.

Én is napi 4 cataflamon éltem kb.

2018. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ma reggelre már nem is kellet cataflamot beszednem. Tegnap próbáltam a háziorvostól antibiotikumot kicsalni (nem használtam kb 4 éve) de ignorálta, mondván ő sem lát duzzanatot se semmit, helyre jön magátból. Kíváncsi leszek a nap további részére.
2018. nov. 1. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!