Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Van egy gyulladásos elhalt fogam,2 lehetőséget kaptam: kihúzzák vagy gyökérkezelik

Figyelt kérdés

Egy régebbi tömés miatt elhalt az egyik fogam, ami alatt kialakult egy baktérium gyülemlet. A CT felvétel alapján a gyulladás kezd átterjedni a szomszéd fogra is. A fogorvosom azt mondta, hogy elég rossz állapotban van, de elég fiatal vagyok (22), érdemes lenne megpróbálni megmenteni gyökérkezeléssel. Ebben az esetben akár 1 évig is tart amíg a gyulladás felszívódik, de megmaradna a jelenlegi fogam.


A kihúzással azonnal megszűnik ez a baktérium gyülemlet, viszont mivel ez egy rágófog, implantálni kell, amitől kicsit óckodok, mert félek a gondolattól, hogy egy idegentestet beültetnek.. Interneten azt olvastam h implantálás területén évente jelennek meg új technológiák, amikről nincsenek tapasztalatok, nem ismertek a hosszútávú hatások, kiforratlan az egész.


A gyökérkezeléses megoldásban pedig az idegesít, hogy ez a baktérium gyülemlet még hónapokig velem lesz, ami bármikor súlyos problémákat okozhat.


Megköszönném a véleményeteket.


2018. nov. 2. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérkezelés, ha nem jön be, még mindig ki lehez húzni
2018. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérkezelés. Nagyon jól fog jönni még az a fog 5-10-20 év múlva.
2018. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyökérkezeltetnék hátha pár évet még kihúzol vele.


Amúgy a beültetéstől nem kell félni. Nekem a héten tettek be kettőt de hiába húztak ki három fogat nincs olyan fájdalom mint ami korábban volt a gyulladt rosszul gyökérkezelt fog miatt. :) Kb eddig észre sem venni hogy beraktak valamit.

2018. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Én kihuzattam. Nem volt kedvem szenvedni a gyokerkezelessel.
2018. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha menthető, mentsd!

Az enyémet egy rossz tömés miatt húzták ki a héten.

Mondta a doki, hogy 1%-ot ad, hogy segít a gyökérkezelés, de ő húzást javasol.

Kihuzattam. Ahogy meglátta, mondta, hogy jol döntöttem, mert teljesen gennygócos volt 2 gyökér a 3-ból...

Felsősor utolsó előtti rágófog...

2018. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!