Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma reggelre iszonyat érzékeny...

Ma reggelre iszonyat érzékeny lett a fogam. Nem tudom mi történt, hogy egyik napról a másikra, hogyan alakulhatott ki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bal a lasó egyes fogamat kb. két hete tömték át, és most eszméletlen érzékeny. Ma reggel úgy keltem fel, hogy ahogy levegőt vettem, belenyilalt a hőkülönbségtől a fogam. Majd ez a reggelinél a kenyér harapásánál is nehézséget okozott. Mit tegyek? Nagyon kellemetlen. (lehet, hogy tegnap sok szénsavas ásványvízet ittam az okozhatta?)
2010. jún. 25. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Vékony a zománcréteg a fogadon, ami azzal jár, hogy ha savas étet-italt (gyümölcsök is, pl. eper, megy) fogyasztasz, akkor érzékennyé válik.

Nekem segít ilyenkor a szenzitív fogakra kifejlesztett fogkrém.

2010. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ó jaj, akkor a szénsavas ásványvizet ezek szerint elfelejthetem :(

Van olyan fogkrém, ami tuti használna?

2010. jún. 25. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
az én fogorvosom mindig a sensodyne-t ajánlja. nézd meg,hogy nem jött-e ki a tömés,mert ha kijött, akkor el kell menned a fogorvoshoz, de ha nem,akkor elég,ha ilyennel mosol fogat,vagy beszerzel valami öblögetős cuccot,ami egy picit erősíti a zománcot. nekem is szokott ilyen lenni néha, hogy 1-2 napig érzékenyebbek a fogaim,de akkor öblögetek,és elmúlik:)
2010. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. Ma veszek fogkrémet, és ha nem változik egy héten belül, elmegyek a fogorvosomhoz.
2010. jún. 25. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!