Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mennek tönkre a fogaim...

Miért mennek tönkre a fogaim 22 évesen?

Figyelt kérdés
Eddig semmi problémám nem volt a fogaimmal. Most viszont már a negyedik lesz lyukas. Minden étkezés után gyerekkorom óta alaposan mosom a fogam. (Nem azonnal, hanem később kb 20-30 perccel, mert tudtommal étkezés után sérülékenyebb a fogzománc.) Munkahelyen is van rá lehetőségem, Listerinnel is öblögetek minden alkalommal, fogselymet is használok. Csak vizet iszom. Szedek kalciumot is, hátha az a probléma.

2018. nov. 16. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

D-vitamin szinted milyen? Lehet, érdemes lenne megnézetni, amúgy most télre mindenképpen szedhetnél D-vitamint. Nagyon sokan vagyunk D-vitaminhiányosak, és nem is tudunk róla.


Egyébként meg lehet sajnos genetika is.

2018. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szedek D-vitamint is. A kollégiumi nevelőm, mindig odavolt érte, hogy szedjünk D-vitamint. Azt még nem írtam, hogy egyéb egészségügyi problémám (tudtommal) nincsen.
2018. nov. 16. 15:59
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
D-vitamin hiányos tuti nem vagy, abból kb. 10 évnyi raktár van a szervezetben,ha rendesen vegyesen táplálkozol. A hiánya nem korlátozódik a fogaidra. Ez genetika.
2018. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Napi 2 fogmosás egészséges, a 3 már árthat.
2018. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy fogorvos azt mondta,hogy minden étkezés után mossunk fogat,mert szükséges. Amúgy genetika lehet,vagy esetleg a harapásoddal nincs probléma?Ha pl este szorítod a fogaid ,vagy rosszul harapsz az is okozhat ilyeneket.
2018. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Genetika sajnos, vagy esetleg nem érzel savas ízt a szádban?
2018. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet szájszárazságtól is, vagy refluxtól.
2018. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok, nagyon sokat sírtam, hogy tönkre mennek a fogaim. Eddig 9 darab hiányzik , hátulról, pedig minden étkezés után mosom, járok fogorvoshoz, nagyon sokat. Nem tudom mitől lehet.
2018. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Reflux betegségem nincs, nem érzek savas ízt a számban. A családban többen is voltak így. Nagybátyámnak 19-21 év között 4 új foga lett. Stb..
2018. nov. 19. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért akik szerint a 3# válasz 100% hasznos (a 10 évnyi D-vitamin mennyiség raktározódik), azok egy kicsit olvassanak jobban utána a dolgoknak, azt ajánlom.

Egy rövid keresés csupán pár eredménye:

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!