Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehetne tenni, hogy ne...

Mit lehetne tenni, hogy ne legyen kellemetlen a leheletem?

Figyelt kérdés

Sajnos hiába mosom a fogamat alaposabban, és még a nyelvemet is mosom vele a fogkefe speciális hát oldalán nem sokra megyek vele. 2 havonta szoktam cserélni a fogkefémet. És fogselymet meg szájvízet szoktam használni de nem sokra megyek vele.


A fogaim szépek és a fogínyem is. De sajnos fogíny sorvadásom és íny gyulladásom is van.

SZTK fogászatra hiába mennék el úgy sem fogják leszedni az esetlegesen található fogkövemet még az ínyem alatt sem. Ha meg leszednék a fogzománcom is megsérülhetne.


Magán fogászat meg nem jöhet szóba sajnos nekem.



2018. nov. 18. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyszer láttam egy videót, két db széntablettát feloldott vízben az ember, és azzal megmosta úgy a fogát meg a nyelvét. az elvileg hatásos, bár én még nem próbáltam. amit én szoktam az, nem olyan jó megoldás, de a rágózás, illetve igyál sokat mert ha kiszárad a szád attól is lehet kellemetlen. meg ugyanúgy az evéssel is segítesz rajta. szájvíz alkoholmentes legyen.
2018. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"SZTK fogászatra hiába mennék el úgy sem fogják leszedni az esetlegesen található fogkövemet még az ínyem alatt sem. Ha meg leszednék a fogzománcom is megsérülhetne."

Ezt meg honnan veszed???

Gyomorbetegségtől is lehet.

2018. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Refluxod nincs? "Házidoki, ő meg írányít szakorvoshoz." (Páromnak refluxja van, habár neki nem kellemetlen a lehellete (pedig sok refluxosnak kellemetlen), de a fogai romlanak, szerencsere vannak gélek amik megvédik a fogat...)
2018. dec. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!