Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Híd csere? Mikor esedékes?

Híd csere? Mikor esedékes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


kb 10 éve van porcelán hidam elől, ami fémre van építve, és a saját fogaim tartják. 2x4 tagú híd. Az alatta levő fogak nagyon jól lettek kezelve még 10 éve, alapos volt a doki, hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Ő azt mondta, hogy 10 éves garanciát vállal rá.


Most egy másik fogam kapcsán voltam panoráma-röntgenen, azóta másik dokinál. Kérdeztem, hogy a koronák alatt mit lát, azt mondta, hogy minden a legnagyobb rendben van.


Én úgy látom, hogy szép a korona kívülről is, nem kopott, igényes munka,szeretem, az ínyemmel sincs probléma.


Valójában milyen élettartammal lehet számolni? Kicsit megijedtem, amikor rájöttem, hogy már elszaladt 10 év, mert nagyon drága volt, nem szívesen cserélném a közeljövőben.


Kinek meddig "bírta"?


2018. nov. 22. 12:08
 1/3 anonim válasza:
Nekem is felul porcelan hid van. Nekem egy eleg jo es mondhatni profi orvos csinalta. En megkerdeztem tole egyszer,hogy mennyi a menetideje,es az volt a valasz,hogy nagyban fugg attol hogy mennyire vigyaz rajuk az ember. Tisztan tartas nagyon fontos,plusz a fogkoz tisztitas az erre kifejlesztett fogkoz tisztitoval. Nekem azt mondta,hogy 20-25 evig ha szepen rendben van tartva,es elmegyek mindig kontrollra.
2018. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezek szerint nem kell attól tartanom, hogy a közeljövőben bankot kell rabolnom! :) vigyázok rá, listerinet is használok fogmosások után, illetve 2-3 havonta egy corsodyl kúrát is beiktatok a biztonság kedvéért. Sajnos nagyon romlékonyak a fogaim, a hidam is ezért van, de úgy tűnik, hogy azóta sikerült a folyamatot kordában tartani.
2018. nov. 22. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Apám most cseréltet egy 20 éves 3-as fémkerámia hidat. Nekem 1 cirkon koronám húszonopár évesen is patent (2 másik fogam meg tömött).
2018. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!