Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog, kieshetett a...

Bölcsességfog, kieshetett a vérdugó?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ezzel képben. Szájsebészeten műtötték ki a jobb alsó bölcsességfogamat 2 napja,összevarrták,egy nagyon picurka lyukat látok. Az micsoda lehet? Ebben az esetben van egyáltalán olyan "vérdugó"?

2018. nov. 30. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha összevarrták, akkor nincs mitől tartanod, a varrt sebek sokkal gyorsabban gyógyulnak. Varratkiszedés után teljesen normális hogy lesz egy lyuk, vagy 1 év mire teljesen eltűnik.

Ha még bent vannak a varratok, de nem vérzik, akkor sincs probléma. Még az se igazán baj ha vérzik, nekem műtét utáni 3.-4. napon is vérezgetett, semmi gond nem volt belőle.

2018. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Nem vérzik,viszon most a fülem kicsit fáj meg az állkapcsom,ez is rendben lehet még?
2018. nov. 30. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
A fülem nekem is fájt tőle egy kicsit, az állkapcsom meg nagyon, szóval bőven rendben van, még a műtét után 1 héttel is :D
2018. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld pacsik:D de vannak még itt kérdéses részek:ilyen kinőtt kemény kis valami a fog helyén normális?illetve ilyen fehéres színű cucc van ott a szélén, ami nem tudom,hogy genny vagy normális. Nem húzták még ki fogamat, a neten pedig borzasztó horrorsztorikat olvasok..
2018. dec. 1. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem huzattad még ki, akkor nagyon gyorsan kérj időpontot a fogorvoshoz. Én mindenképpem magánrenderőt javasolnék, de ez az én egyéni véleményem, megcsinálják sztk alapon is.

Először csinálnak egy röntgent hogy lássák pintosan merre áll a fogad. Nekem mind a 4 oont vízszintes volt. Ha nem húzzák ki, akkor mindeféle problémát tud okozni, összetorlódhat tőle a többi fogad, felolvadhat az egészséges fogad gyökere, de még a hajad is kihullhat.

A műtét egyeltalán nem vészes, semmit se éreztem belőle, ne higyj a rémtörténeteknek.

Persze az is lehet, hogy a röntgen alapján megmondják, hogy ki fog nőni rendesen. Az se az igazi, mert hamar elromlik, nehéz mosni stb. úgyis húzás lesz a vége.

De lehet, hogy azt mondják, hogy ferdén áll, és csak egy része tud kijönni. Na akkor különösen érdemes kiműttetni mert még büdös is lehet tőle a szád ha begyullad. Nem is beszélve arról, hogy fáj.

Szóval menj csak el dokihoz, röntgennél hozzád sem érnek, de a szájsebészet sem kibírhatatlan.

2018. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul mondtam,kiműtötték a bölcsességfogat,összevarrták,most annak a helyén van egy kis csont darab(?). Szerdán megyek amúgy vissza varratszedésre,szóval úgyis kiderül mi az,csak addig is aggódom😅
2018. dec. 1. 09:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,h ezelőtt még nem húzták ki sose fogamat:))
2018. dec. 1. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaaa értem, hát az nem tudom mennyire normális :$ nekem nem volt ilyen egyiknél se
2018. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!